OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022

Papieska intencja – O wiarę dla młodych. Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

Intencja parafialna: Módlmy się za naszego Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża. Módlmy się za maturzystów.

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną. Jest to III Niedziela miesiąca – składka na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.
  2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. To dzień imienin naszego Biskupa Diecezjalnego ks. Bpa Andrzeja Jeża;

– środa, 18 maja – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. To także dzień urodzin św. Jana Pawła II, Patrona Związku Podhalan. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynno-błagalną członków Związku Podhalan Oddział Łącko.

1. Wszystkim dzisiejszym solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele parafialnym odbywają się codziennie o 17.30. Msza św. po zakończeniu nabożeństwa. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym.
  3. Grupę Modlitewną św. O Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie modlitewne w czwartek. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa, godz. 18.00 Msza św. Po mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego. Po spotkaniu zapraszamy do sali katechetycznej na film: „Serce Jezusa”.
  4. Ponownie zwracamy się z przypomnieniem i apelem do wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich na naszym cmentarzu o dbanie porządek nie tylko na grobach rodzinnych, ale także o szacunek dla wszystkich zmarłych. Śmieci wyrzucamy wyłącznie do kontenera znajdującego się przy bramie głównej. Prosimy, aby zwracać uwagę osobom naruszającym zasady regulaminu cmentarza i zgłaszać takie osoby do kancelarii parafialnej.
  5. Przypominamy, że nasze parkingi, jak wszystkie inne, służą wyłącznie do parkowania samochodów i że absolutnie nie jest to skrót drogi publicznej. Przypominamy także, że parkowanie jest możliwe wyłącznie na kostce, a nie na trawnikach. Na kilku naszych parkingach jest wystarczająca ilość miejsc dla wszystkich, jeśli tylko parkujemy z głową. Oczywiście, że tych z parkingów, które znajdują się bliżej cmentarza jest o kilkanaście kroków więcej, ale wciąż jest to bardzo blisko kościoła. Prosimy także, aby nie zastawiać bram wjazdowych do garaży księży.
  6. W niedzielę, 22 maja o godz. 19.00 przy kapliczce Matki Bożej w Czerńcu sprawowana będzie Msza św. w int. Mieszkańców Czerńca z prośbą o urodzaje, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Inwestycje parafialne: Łącko nr: 372, 670, oraz ofiara anonimowa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m.in. o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się i realizowało jego powołanie.
  9. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Dariusz DUMIŃSKI ze Świętochłowic i Zuzanna DEMSKA z Łącka (1);

Przemysław DYNOWSKI z Łukowicy i Marlena Maria FRANCZYK z Łącka (2);

Krzysztof HILGER z Łącka i Patrycja SOPATA z Roztoki (2);

Jarosław Stanisław STRĄCZEK z Łącka i Wiktoria Anna WNĘK z Gabonia (3);

Kamil FRANCZYK z Czerńca i Anna Dorota KOLAT ze Szczawnicy (3);

Piotr Paweł NOWAK z Maszkowic i Natalia Sylwia PYRDOŁ z Maszkowic (3);

Krzysztof Jan JAWOR z Czerńca i Natalia Monika RZEPISZCZAK z Łapsz Niżnych (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.