Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu

10 Marzec 2019

Intencja ogólna:                      Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane

 1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Kazania w naszej parafii głosi dzisiaj Dariusz Mikowski z Tarnowa. Serdecznie dziękujemy za skierowane do nas słowo. Ofiara składana na tacę przeznaczona jest dzisiaj na inwestycje podejmowane w naszej parafii (m.in. na renowację figur, prace przy murze otaczającym kościół). Po Mszy świętej porannej zmiana tajemnic różańca
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– dla wszystkich: piątek, godz. 17.30

– dla młodzieży: piątek, godz. 19.30

– dla dzieci ze szkół podstawowych: sobota, godz. 16.00 

w kaplicy w Szczereżu: piątek, godz. 17.30

Kalwaryjska Droga Krzyżowa: niedziela, godz. 14.00

Gorzkie Żale: niedziela, godz. 15.00

– w kaplicy w Szczereżu: niedziela po Mszy o godz. 11.15

 1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na wspólna modlitwę we wtorek 12 marca na godzinę 17:40 do kościoła w Łącku.  Spotkanie w Szczereżu odbędzie się w środę o 18.00
 2. W środę 13 marca przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Apostolską. Otoczmy Ojca Świętego naszą modlitwą
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej
 4. Spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego” w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00.
 5. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes
 6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na misje Różom Kobiet z Łącka: 2, 4, 10, 20, 19, 31 i 15 (z Maszkowic), 18 (z Czerńca), 27 (z Byniowej), 16 (ze Szczereża) oraz 35 Róży Mężczyzn. Dziękujemy także indywidualnym ofiarodawcom wspierającym inwestycje parafialne: Łącko 905, 372 i Czerniec 129.
 7. Nawiązując do wieloletniego zwyczaju, że Parafianie składają ofiarę na wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz strojenie kwiatami naszej świątyni przez cały rok, prosimy, by rejonami pozbierać według list. Serdecznie już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy poświęcą czas na zbieranie ofiar. Przyjmijmy ich życzliwie
 8. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Łącka do Czarnego Potoku 12 kwietnia 2019 roku. zapisy i szczegóły na stronie https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1949
 9. W niedzielę 24 marca w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Dla osób, które chciałyby wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu zostanie zorganizowany bezpłatny transport. Szczegóły oraz zgłoszenia u Pana Wiesława Prostko – tel. 691-838-447
 10. Dyrektor Zespołu Szkół św. Kingi w Łącku bardzo prosi rodziców ośmioklasistów oraz uczniów III klasy gimnazjum o zapoznanie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Ulotki z informacjami znajdują się przy wejściu do kościoła
 11. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci oraz o sensie umartwienia i pokuty
 12. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu” zaprasza osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz osoby  niepełnosprawne  do udziału w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach i  praktykach zawodowych, które pozwolą na aktywny powrót na rynek pracy. Rekrutacja trwa od 12 marca  do 22 marca 2019 r. w Starym Sączu, ul. Kazimierza Wielkiego 2. Więcej informacji o projekcie na stronie  internetowej: bramabeskidu.pl
 13. Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku informuje o zbiórce odpadów wielkogabarytowych, AGD i RTV (np. stare meble, ramy okienne, opony, pralki, lodówki, telewizory itp.). Terminy: 18 marca – Czerniec , Maszkowice.  22 marca – Łącko. 25 marca – Szczereż
 14. Zapowiedzi przedślubne:

DOMOŃ Andrzej z Jazowska                         –              OPYD Joanna z Maszkowic

MOTŁOCH Maciej z Nowego Sącza              –              TWARDOWSKA Urszula z Zarzecza

PIERZCHAŁA Krzysztof z Łącka                    –              SZCZYGIEŁ Anna z Koniszowej

TALAR Szymon z Łącka                                –              FLOREK Edyta z Gołkowic

KRYCZKA Adrian z Jazowska                        –              OBRZUD Ewa z Maszkowic

GROMALA Dariusz Marcin z Łącka               –              WOŹNIAK Karolina Anna z Gołkowic Dolnych

 

 1. W środę (13 marca)) rozpoczną się trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych w Łącku, Maszkowicach i Szczereżu oraz dla Gimnazjum. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Gryzło z Tarnowa. Dzieci i ich rodziców prosimy o zapoznaniem się z planem rekolekcji:

 

PLAN REKOLEKCJI SZKOLNYCH

13-15 marca 2019

Czerwony; klasy 1-3

Zielony; klasy 4-6

Niebieski klasy; 7-8 + gimnazjum

ŚRODA

 • 8:00 – nauka dla dzieci kl. 1-3 (kościół)
 • 9:30 – film religijny dla dzieci kl. 1-3 (dom katechetyczny)
 • 11:00 – zadanie rekolekcyjne (kościół)
 • 11:30 – koniec

 

 • 8:00 – film religijny dla dzieci kl. 4-6 (dom katechetyczny)
 • 9:30 – nauka dla dzieci kl. 4-6 (kościół)
 • 11:00 – zadanie rekolekcyjne (kościół)
 • 11:30 – koniec

 

 • 8:00 – wprowadzenie (szkoła)
 • 8:30 – film religijny (szkoła)
 • 10:30 – przerwa
 • 10:50 – nauka dla 7-8+gimnazjum (szkoła)
 • 11:30 – koniec (odjazd autobusów)

 

CZWARTEK

 • 8:00 – nabożeństwo pokutne dla dzieci kl.1-6 – droga krzyżowa -spowiedź (kościół)
 • 9:30 – nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. 1-6 (szkoła)
 • 11:00 – zadanie rekolekcyjne (szkoła)
 • 11:30 – koniec

 

 • 8:00 – nauka rekolekcyjna dla 7-8 + gimnazjum (szkoła)
 • 9:30 – nabożeństwo pokutne – droga krzyżowa -spowiedź(kościół)
 • 11:00 – zadanie rekolekcyjne (kościół)
 • 11:30 – koniec (odjazd autobusów)

PIĄTEK

 • 8:00 – głoszenie Ewangelii – spotkanie dzieci kl. 1-6 (szkoła)
 • 9:45 – Msza św. dla dzieci kl.1-6 (kościół)
 • 11:30 – koniec

 

 • 8:00 – Msza św. dla 7-8 +gimnazjum (kościół)
 • 9:45 – głoszenie Ewangelii
 • 11:30 – koniec (odjazd autobusów)