Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła

10 Luty 2019

 Intencja ogólna:                      Aby z wielkodusznością  były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy

 1. Przeżywamy dziś 5 niedzielę zwykłą. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca. Chętnych do włączenia się w organizację Świętojańskich Dni Rodzin zapraszamy dzisiaj o godzinie 19.00 na spotkanie do domu katechetycznego. Również dzisiaj w godz. 8.00-13.00 w Zespole Szkół im. Św. Kingi odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi „Uratuj Choć Jedno Życie”. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i prosimy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego.
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:
 • Poniedziałek- Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego
 • Czwartek – św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa- Patronów Europy.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do świątyni na wspólną modlitwę.

 1. W Światowy Dzień Chorego czyli w najbliższy poniedziałek o godzinie 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i starszych na Mszę świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Od godz. 9.30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Po Mszy świętej wraz z młodzieżą ze Szkolnego Koła Caritas zapraszamy na spotkanie i poczęstunek do Sali Teatralnej Domu Katechetycznego w Łącku.
 2. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 3. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych kazania wygłosi kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z Czarnego Potoku ks. Krzysztof Klimczak. Parafia ta rozpoczęła budowę nowej świątyni. Poprzez ofiary składane na tacę zechciejmy za tydzień wesprzeć to wielkie dzieło.
 4. W przyszłą niedzielę tj. 17-lutego, wolontariusze z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku będą zbierać podpisy pod Apelem poparcia dla inicjatywy ponownej lokalizacji jednostki wojskowej w Nowym Sączu odwołującej się do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać 21 Róży Ojców za złożoną ofiarę na misje. Dziękujemy także wszystkim indywidualnym osobom składającym ofiary na cele parafialne.
 6. Dziewczęca Służba Maryjna ze Szczereża zaprasza babcie i dziadków w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 11.15 do kaplicy, a później na spotkanie.
 7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej (KRS: 0000211791).
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”in. bardzo interesujący artykuł o objawieniach Matki Bożej w japońskiej miejscowości Akita. W Katolickim Dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. o uzdrowieniach za wstawiennictwem św. Szarbela, artykuł o radach św. Jana Pawła II dla małżonków oraz o świętych w gabinecie lekarskim.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p. Katarzyna Ochoda z Czerńca oraz ś.p. Paweł Gromala z Łącka: dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…..
 10. Zapowiedzi przedślubne:

ZABRZESKI Mirosław z Tylmanowej –                              KLIMEK Angelika z Maszkowic