Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Chrzest Pański

13 stycznia 2019

 

Intencja ogólna:                      Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego i zarazem zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca świętego.
 2. Zapraszamy na „Koncert Kolęd” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku oraz połączonych chórów: z Olszanki, ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku oraz chóru „Zew Gór”. Koncert odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.00 w naszym kościele. Wieczorem o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Rady Parafialnej, Rady Ekonomicznej, Akcji Katolickiej, Klubu Seniora „Św. Michał”, parafialnego Zespołu „Caritas”, Panie pracujące w Poradni Rodzinnej oraz wszystkie Osoby zatrudnione przy naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w Restauracji „Pod Jabłonią”
 3. Wczoraj swoje Imieniny obchodził wikariusz naszej parafii, Arkadiusz Pisarczyk. Księdzu Arkadiuszowi składamy najlepsze życzenia, otaczamy Go modlitwą przyzywając Bożego błogosławieństwa.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w Uroczystość Objawienia Pańskiego do powstania „żywej szopki” w budynkach gospodarczych przy plebanii. Dziękujemy ks. Pawłowi – wikariuszowi naszej parafii, Panu Krzysztofowi Maciuszkowi, Elżbiecie i Wacławowi Sawinom, Irenie i Kazimierzowi Maciuszkom, Piotrowi Bober, Marcelemu Franczykowi wraz z synem Marcelem, Józefowi Jarkowi,  Agnieszce Mrówka, Anecie Plechta, Edycie Franczyk, Gabrieli Lisieckiej, Szczepanowi Myjakowi. Urzędowi Gminy w Łącku dziękujemy za współorganizację orszaku Trzech Króli a wszystkim grupom za aktywny udział (stroje, śpiew itd.).
 5. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
 • w czwartek – św. Antoniego, opata- dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
 • w piątek rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
 • w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
 1. W przyszłą niedzielę 20 stycznia odbędzie się w naszym kościele kolejny koncert kolęd „Kapela Ciupaga i Goście”. Tym razem będzie to koncert połączony z akcją charytatywną na rzecz naszej Parafianki, 4-letniej Marysi, która po amputacji oka czeka na jego protezę. W koncercie udział wezmą: Kapela Ciupaga, Kuba Zaborski-zwycięzca V edycji telewizyjnego programu Must Be The Music, a także Jan Stosur i Marcin Wnęk. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 20.00.
 2. Dobiega końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowy, złożone ofiary. Kapłani w intencji Rodzin, które przyjęły kapłanów odprawią Msze święte.
 3. W bocznej nawie naszej świątyni, przy relikwiach bł. Celestyny, wystawiona została I stacja drogi krzyżowej, której umieszczenie planujemy wokół kościoła we wnękach muru. Wraz ze stacjami wykonany zostanie także pomnik upamiętniający męczeńską śmierć bł. Celestyny. Twórcą całości jest Pan Mirosław Krzyszkowski. Wzór poszczególnych stacji wykonany zostanie w glinie, a odlewy w żywicy, co gwarantuje ich trwałość, gdyż materiał ten odporny jest na zmienne warunki atmosferyczne. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona będzie na wykonanie całej drogi krzyżowej. Koszt jednej stacji to 2.200 zł. Bardzo serdecznie prosimy o hojność.
 4. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie „Kolędników misyjnych”. Zebrana kwota podczas ich kolędowania to 16.000 zł. Została ona przekazana na ochronę życia oraz edukację dzieci w Rwandzie i Burundi.
 5. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. świadectwo związane z modlitwą „Jezu, Ty się tym zajmij”, artykuł o „świątkach i kapliczkach Fredka” oraz obrazek z modlitwą męża za żonę
 6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Faron z Łącka. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Wczoraj zmarł sp. Mieczysław Miszczak – tata księdza Proboszcza. Jeszcze nie znamy daty pogrzebu. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
 7. Intencje pogrzebowe:

Śp. Zbigniew Janczura  13.01-3.02.2019                     ks. Andrzej Surowiec (WSD Tarnów)

 1. Zapowiedzi przedślubne:

 

MRÓWKA Andrzej z Łącka – GŁÓD Marta z Mystkowa