OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8.05.2022

Papieska intencja – O wiarę dla młodych. Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

Intencja parafialna: Módlmy się za naszych maturzystów, za sadowników i rolników. O powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które w tym świętuje Jubileusz 150-lecia istnienia.
  1. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 9 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i nasze Diecezji (uroczystość przeniesiona z 8 maja);

– sobota, 14 maja – święto św. Macieja Apostoła.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele parafialnym odbywają się codziennie o 17.30. Msza św. po zakończeniu nabożeństwa. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym.
  1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkie osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie integracyjne do Domu Katechetycznego.
  1. Zwracamy się z apelem do wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich na naszym cmentarzu o dbanie porządek nie tylko na grobach rodzinnych, ale także o szacunek dla wszystkich zmarłych. Śmieci wyrzucamy wyłącznie do kontenera znajdującego się przy bramie głównej. Należy bezwzględnie przestrzegać zasad regulaminu cmentarza. Parkowanie samochodów jest możliwe wyłącznie na przygotowanych do tego celu parkingach. Pamiętajmy, że koszty funkcjonowania cmentarza i utrzymania porządku ponosi parafia, czyli my wszyscy.
  1. Przypominamy, że nasze parkingi, jak wszystkie inne, służą wyłącznie do parkowania samochodów i że absolutnie nie jest to skrót drogi publicznej. Przypominamy także, że parkowanie jest możliwe wyłącznie na kostce, a nie na trawnikach wokół kostki. Na kilku naszych parkingach jest wystarczająca ilość miejsc dla wszystkich, jeśli tylko parkujemy z głową. Oczywiście, że tych z parkingów, które znajdują się bliżej cmentarza jest o kilkanaście kroków więcej, ale wciąż jest to bardzo blisko kościoła. Prosimy także, aby nie zastawiać bram wjazdowych do garaży księży.
  1. Rozpoczęliśmy przygotowania do naszego czerwcowego Odpustu. W tym roku w ramach obchodów Odpustowych planujemy zorganizowanie Świętojańskiego Festynu Rodzinnego. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w pomoc w organizacji i przebiegu tej uroczystości. Przygotowane zostały okolicznościowe cegiełki z których dochód zostanie przeznaczony na organizację festynu oraz dofinansowanie parafialnych oaz dla dzieci i młodzieży. Cegiełki będzie można nabywać po Mszach św. W najbliższym czasie organizatorzy udadzą się także do Przedsiębiorców i Instytucji z prośbą o wsparcie tego wydarzenia. Chcemy zorganizować tradycyjną loterię fantową, dlatego będziemy wdzięczni za każdą najdrobniejszą rzecz ofiarowaną na ten cel. Będziemy wdzięczni także za ufundowanie „nagród głównych.
  1. Uczestników parafialnej oazy dla młodzieży w Grecji oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Na spotkanie należy zabrać paszport.
  1. W piątek przypada 13 dzień maja – rocznica objawień fatimskich. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej procesja na Rynek z figurą Matki Bożej. Przynieśmy na procesję lampiony. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej i prowadzenia Różańca zapraszamy członków 1, 2, 3, 4 i 5 Róży.
  1. Spotkanie i próba Scholki Parafialnej – sobota, godz. 10.30.
  1. W sobotę, 14 maja o godz. 19.00 w kaplicy na Byniowej Msza św. w int. Mieszkańców Byniowej z Czerńca i Zabrzeży z prośbą o urodzaje, zdrowie i Boże błog. w rodzinach.
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. z góralską oprawą. Wystąpi 100 muzyków. Będą dzieci i młodzież ze Szkółki Muzykowania Ludowego w Łącku, dzieci z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu oraz Goście i zaproszeni Muzykanci.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie na plebanii.
  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Kwiaty do Grobu Pańskiego: Łącko nr: 274, 833.
  1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta CD z Biblią Audio.
  1. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Przemysław DYNOWSKI z Łukowicy i Marlena Maria FRANCZYK z Łącka (1);

Krzysztof HILGER z Łącka i Patrycja SOPATA z Roztoki (1);

Jarosław Stanisław STRĄCZEK z Łącka i Wiktoria Anna WNĘK z Gabonia (2);

Kamil FRANCZYK z Czerńca i Anna Dorota KOLAT ze Szczawnicy (2);

Piotr Paweł NOWAK z Maszkowic i Natalia Sylwia PYRDOŁ z Maszkowic (2);

Krzysztof Jan JAWOR z Czerńca i Natalia Monika RZEPISZCZAK z Łapsz Niżnych (2);

Szymon Marcin JASIURKOWSKI z Zagorzyna i Aneta Barbara PIECHNICZEK z Maszkowic (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.