III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018

Intencja ogólna:                      Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu zwaną GAUDETE – Radujcie się! Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać. Rozpoczynamy dziś rekolekcje Adwentowe, którym przewodzi Piotr Zaborski, dyrektor diecezjalnego radia „FIAT” z Częstochowy. Zapraszamy do głębokiego przeżycia tych dni, a księdzu Piotrowi wielu natchnień Ducha Świętego. We wtorek zakończenie rekolekcji. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą naszym podziękowaniem Rekolekcjoniście za przygotowanie i przeprowadzenie nauk.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Niedziela  16 grudnia

7.00            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich

7.45            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

9.00            –                     Msza święta z nauką dla młodzieży

10.30            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich

11.15            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

12.00            –                     Msza święta z nauką dla dzieci i błogosławieństwem  małych dzieci

18.00            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich

Poniedziałek  17 grudnia

6.00            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich

8.00            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich

17.00            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

18.00            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla małżeństw.

Wtorek  18 grudnia

6.00            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich

8.00            –                     Msza święta z nauką dla chorych,  z sakramentem namaszczenia  i błogosławieństwem lourdzkim

18.00            –                     Msza święta z nauką dla wszystkich

1. Dziś do południa, tak jak w ubiegłą niedzielę, w sali teatralnej domu katechetycznego trwa kiermasz przedświąteczny. Można tam nabyć różnego rodzaju ozdoby świąteczne, opłatki, sianko. Zachęcamy do zaglądnięcia w to miejsce.
  2. Zapraszamy na Msze święte roratnie we wszystkie dni powszednie:
  • Roraty dla dorosłych o godz. 6.00
  • Roraty dla dzieci o godz. 6.45 (z wyjątkiem poniedziałku i wtorku)
  • Szczereż – środa godzina 18.00
  1. W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej
  2. Kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych i III gimnazjum zapraszamy na grudniowe spotkanie w czwartek 20 grudnia na godzinę 16:00 do kościoła.
  3. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę (22 grudnia). Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę lub dzień Wigilii.

Godziny spowiedzi:

10.30 –  11.00 przerwa

12.30 – 14.00 przerwa

16.00 – 16.30 przerwa

Spowiedź na Szczereżu w godz. 14.00 – 15.30

1. Do chorych z Komunią świętą kapłani udadzą się według następującego porządku:

Ks. Konrad, Ks. Paweł, Ks. Arkadiusz w wigilię rano, od godz. 9.00

Ks. Proboszcz w I piątek miesiąca.

1. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą odmawiamy na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. Kancelaria parafialna od jutra aż do zakończenia kolędy będzie czynna tylko rano w godz. 7.00-8.00.
  3. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i wigilijne świece Caritas: 5 zł.
  4. Od dziś, pod chórem została wystawiona skarbona na jałmużnę adwentową. Ofiary złożone do niej, będą przeznaczone na pomoc osobą biednym. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Najnowszy „Gość Niedzielny” z dodatkiem w postaci płyty CD z najpiękniejszymi kolędami.  Dla Młodzieży najnowszy numer czasopisma „Miłujcie się” w cenie 5 zł.
  6. Intencje pogrzebowe:

Śp. Franciszek Kulig      16-26.12.2018        ks. Piotr Drewniak (Tarnów)

1. Zapowiedzi przedślubne:

FIUT Adrian z Naszacowic – TOKARZ Teresa z Maszkowic