OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 33. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021

Intencja powszechna (osoby cierpiące na depresję) – Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich potrzebujących wsparcia materialnego i duchowego z naszej wspólnoty parafialnej.

1. Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Ubogich a także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji dzisiaj zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”.
  2. Zakończyły obchody oktawy Wszystkich Świętych. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych modlitwach za zmarłych na cmentarzu. Składamy serdeczne podziękowanie Druhom z OSP Łącko, OSP Czerniec i OSP Maszkowice za zapewnianie bezpieczeństwa naszych procesji. Przez cały listopad, o godz. 6.15 rano i 17.15 wieczorem różaniec za zmarłych, których wspominamy w wypominkach listopadowych. W każdą niedzielę listopada kapłani będą także odprawiać w intencji wszystkich wypominanych w naszym kościele Msze święte.
  3. W ciągu tygodnia w liturgii będziemy przeżywać:

– środa (17 XI) – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– czwartek (18 XI) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

– sobota (20 XI) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

Panu Marcinowi Wnękowi, naszemu organiście składamy najlepsze życzenia z okazji imienin, które obchodził w minionym tygodniu. Składamy także najlepsze życzenia wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  2. W czwartek 18 listopada młodzież przygotowująca się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z okazji 107. rocz. męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, nawiedzi Sanktuarium Błogosławionej w Zabawie i będzie uczestniczyć w drodze krzyżowej wiodącej szlakiem jej męczeństwa. Wyjazd o godz. 8.00. Rodziców Kandydatów prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
  3. Serdecznie zapraszamy Grupę Modlitewną św. O Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne w czwartek. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa, godz. 18.00 Msza św. Po mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego. Po spotkaniu zapraszamy do sali katechetycznej na film pt: Święty Michał przesłanie dla Polski. Film trwa ok 1 godz.
  4. W najbliższą sobotę na Mszy św. o 18.00 do grona czytających Słowo Boże zostaną przyjęci nowi lektorzy. Na tę uroczystość zapraszamy także Rodziców kandydatów. Próba generalna przed uroczystością w sobotę o godz. 8.00.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie. Ofiary inwestycyjne – Maszkowice nr: 98, ofiary na misje – Łącko nr: 241, 499 ofiary na Cmentarz – Łącko nr: 586; Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne.
  6. Spotkania grup parafialnych:
wtorek, godz. 15.30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów
wtorek, godz. 16.00 zbiórka dla ministrantów
czwartek, godz. 16.30 spotkanie DSM
piątek, godz. 19.30 spotkanie Grupy Apostolskiej SKC (uczniowie szkół średnich)
sobota, godz. 8.00 zbiórka dla lektorów i kandydatów
sobota, godz. 9.00 spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8)
sobota, godz. 11.00 spotkanie Scholki parafialnej
środa, godz. 16.00 (Szczereż) zbiórka dla ministrantów
piątek, godz. 17.30 (Szczereż) zbiórka dla lektorów i kandydatów
piątek, godz. 18.00 (Szczereż) spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8) i choralistek
  1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. O tym, że ludzie biedni, często pogardzani i zepchnięci na margines są prawdziwym skarbem, o tym dlaczego papież ustanowił Światowy Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas. Specjalny dodatek poświęcony ks. Janowi Masze.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Szczypka z Maszkowic. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…