OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 33. NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022

Papieska intencja – O Kościół otwarty dla wszystkich: Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był przestrzenią solidarności, braterstwa i akceptacji drugiego człowieka, żyjąc coraz bardziej synodalnością.

Intencja parafialna: Módlmy się za młodzież naszej parafii; módlmy się o zakończenie wojny na Ukrainie.

 1. Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę Zwykłą; Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, oraz wolontariuszy. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie integracyjne w Domu Katechetycznym.
 3. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, a także święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu Światowy Dzień Młodzieży.
 4. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w parafii. W minionym tygodniu wymienione zostały kolumny głośnikowe na zewnątrz kościoła (8 szt.). Dwie stare kolumny już nie działały, a jakość trzech innych pozostawiała wiele do życzenia. Całkowity koszt wymiany to 8840 zł. Przed nami także konieczność zapłacenia za remont organów. Jeśli chodzi o głośniki, to wydaje się, że szczególnie powinni złożyć się na tę inwestycję wszyscy, którzy korzystają z nagłośnienia zewnętrznego. Przy okazji – informacja dla wszystkich, którzy znajdują się na nabożeństwach poza murami kościoła. Nie chodzimy z koszyczkiem do wszystkich, gdyż składka wtedy trwałaby dłużej, niż sama Msza św. Nie oznacza to jednak zwolnienia z odpowiedzialności za materialne wspieranie dzieł podejmowanych przez wspólnotę parafialną. Jeśli ktoś jest odpowiedzialny, to można podejść do zakrystii i tam złożyć swoją ofiarę. Składkę w formie darowizny zawsze można także przekazać w bezpośrednio na konto parafialne z zaznaczeniem na jaki konkretnie cel chce się przekazać odpowiednią kwotę.
 5. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– czwartek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– piątek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; święto patronalne Ruchu Czystych Serc. Tego dnia odbędzie się pielgrzymka młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Prosimy o modlitwę za uczestników pielgrzymki.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział we wspólnym świętowaniu naszego Narodowego Święta Niepodległości.
 3. Przez cały listopad w dni powszednie w kościele w Łącku o godz. 6.15 rano i 17.30 wieczorem różaniec za zmarłych z wypominkami.
 4. Grupę Modlitewną św. O Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie modlitewne w czwartek. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa, godz. 18.00 Msza św. Po mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Modlitewnej Dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wspólnie czytać Biblię i dzielić się swoimi refleksjami.
 6. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Inwestycje parafialne: Łącko nr: 8; Szczereż 49; Remont organów: Czerniec nr: 48, 145; Maszkowice nr: 286; Ogrzewanie: Łącko nr: 1, 8, 350, 544, 549, 558, 562, 583, 925, 930, 983; Maszkowice nr: 82; Czerniec nr: 48, 153; Szczereż nr: 102, 113, 135; Cmentarz: Łącko nr: 9, 468; Szczereż nr: 102; Maszkowice nr: 148.
 7. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Rozpoczyna się sezon grzewczy, a koszty ogrzewania są coraz wyższe.
 8. Na parafialnej stronie internetowej zamieściliśmy zasady korzystania z naszych parafialnych parkingów znajdujących się przy kościele i przy cmentarzu. Prosimy wszystkich o zapoznanie się z tym Regulaminem. Docelowo Regulamin zostanie umieszczony na tablicach na parkingach. Informujemy, że Regulamin obowiązuje wszystkich korzystających z parkingów. Utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na parkingach powinno być celem wszystkich. To wyraz szacunku dla tego, co jest naszym wspólnym dobrem.
 9. Naszym wspólnym dobrem jest także wszystko to, co znajduje się wewnątrz i w obrębie kościoła, domu katechetycznego, plebanii i cmentarza. W związku z tym kilka przypomnień:

– ławki służą do siedzenia a nie do skakania po nich;

– kapliczki i metalowe klamry zamocowane przy kapliczkach Drogi Krzyżowej w murze kościelnym nie są przeznaczone do siadania, a tym bardziej do skakania po nich (już kilka razy musieliśmy naprawiać uszkodzone elementy);

– ubikacje znajdujące się na tyłach Domu Katechetycznego, które otwieramy na czas nabożeństw nie są gminnymi toaletami publicznymi. Osoby (szczególnie młodzież), które korzystają z tych miejsc w celach innych niż to przewiduje charakter tych miejsc informujemy, że w celu ochrony tych miejsc uruchomiliśmy monitoring i nagrywanie i będziemy pociągać do odpowiedzialności osoby korzystające z tych miejsc w sposób niewłaściwy i dewastujące dobro wspólne;

– jedynym miejscem przeznaczonym na wyrzucanie śmieci z cmentarza jest kontener; prosimy, by zwracać uwagę osobom, które pozostawiają śmieci w innych miejscach; prosimy o sygnalizowanie tego typu procederu administracji cmentarza;

– informujemy, ze w celach bezpieczeństwa uruchomiony został monitoring z nagrywaniem wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Dziękujemy właścicielom Firmy VIP  za objęcie ochroną naszych parafialnych obiektów i za to, że robią to w ramach własnej cegiełki wspierającej funkcjonowanie naszej parafii.

 1. 15. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W „Gościu Niedzielnym” ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy
 2. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Marek UDZIELA z Kamienicy i Katarzyna GONCIARZ-UDZIELA z Czerńca (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.