OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 32. NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022

Papieska intencja: Za dzieci, które cierpią – Módlmy się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty ‐ miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich ubogich i potrzebujących pomocy z naszej parafii.

 1. Przeżywamy dziś XXXII Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna. W następną niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 2. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po porannych Mszach św. w Łącku i na Szczereżu.
 3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– środa, 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, kościoła katedralnego Papieży;

– czwartek, 10 listopada – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– piątek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;

– sobota, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 1. W piątek, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Wraz z Wójtem Gminy Łącko i Gminnym Ośrodkiem Kultury zapraszamy do wspólnego świętowania, które rozpoczniemy Mszą św. w kościele parafialnym w Łącku o godz. 9.00. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego i dalszy ciąg uroczystości. W wigilię Święta Niepodległości, w czwartek, 10 listopada o godz. 16.30 Wójt Gminy Łącko i Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Wieczór Patriotyczny w Sali Teatralnej Domu Katechetycznego. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Łącko.
 2. Grupa Młodzieżowa serdecznie zaprasza 11 listopada na Wypominki Patriotyczne o godz. 13.00 w naszym Kościele. Po nabożeństwie przejdziemy na Górę Zyndrama w Maszkowicach, aby wspólnie świętować przy ognisku 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
 3. Związek Podhalan Oddział Łącko zaprasza w następną niedzielę, 13 listopada na tradycyjne „Zaduski Muzykanckie”; o godz. 12.00 Msza św. w kościele parafialnym w Łącku, a po Mszy św. posiady w remizie OSP w Łącku.
 4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone z okazji wypominków. Kapłani będą odprawiać w intencji wszystkich wypominanych w naszym kościele Msze święte w każdą niedzielę listopada.
 5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli Wyższe Seminarium Duchowne w czasie kwesty na cmentarzu w dniu 1 listopada. Dziękujemy lektorom i ministrantom za przeprowadzenie zbiórki. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na utrzymanie porządku na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy Orkiestrze Dętej im. Tadeusza Moryto pod dyrekcją Pana Prof. Stanisława Strączka, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Druhom Strażakom z OSP Łącko, OSP Czerniec i OSP Maszkowice za zabezpieczenie drogi podczas uroczystości. Dziękujemy Strażakom za zabezpieczenie drogi podczas naszych procesji na cmentarz przez całą Oktawę.
 7. We wtorek zakończenie oktawy modlitw za zmarłych i ostatnia procesja na cmentarz. Od wtorku przez cały listopad, o godz. 6.15 rano i 17.15 wieczorem różaniec za zmarłych, których wspominamy w wypominkach listopadowych. W kaplicy na Szczereżu różaniec z wypominkami codziennie o godz. 16.30. Po różańcu Msza św.
 8. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W poniedziałek po nabożeństwie różańcowym spotkanie Grupy Modlitewnej Dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wspólnie czytać Biblię i dzielić się swoimi refleksjami.
 9. O północy z czwartku na piątek wyrusza autokarowa pielgrzymka parafialna do Wilna pod przewodnictwem ks. Włodzimierza. Zbiórka i pakowanie bagaży 15 minut przed wyjazdem na parkingu parafialnym przy kościele. Spotkanie przed pielgrzymkowe w środę o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym. Polecajmy pielgrzymów i kierowców opiece Matki Bożej.
 10. Spotkanie osób z niepełnosprawnościami z naszego rejonu w niedzielę 13 listopada o godz. 15.00 w kościele w Łącku. Po Mszy św. spotkanie integracyjne w Domu Parafialnym. Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunów oraz wolontariuszy.
 11. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Inwestycje parafialne: Łącko nr: 178; Czerniec nr: 135, 183, Ofiara anonimowa; Potrzeby kościoła; Maszkowice nr: 15, 94, 180; Remont organów: Maszkowice nr: 286; Ogrzewanie: Łącko nr: 35, 59, 68, 78, 122, 468, 560, 586; Maszkowice nr: 6, 130, 286; Czerniec nr: 117, 135; Szczereż nr: 40, 62, 77, 85, 102; Cmentarz: Łącko nr: 35; Maszkowice nr: 41; Na misje: Łącko nr: 241.
 12. 15. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których jest wokół coraz więcej?
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Janusz Pietrzak (71 lat) z Łącka. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
 14. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Marek UDZIELA z Kamienicy i Katarzyna GONCIARZ-UDZIELA z Czerńca (2);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

Dekret Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża w sprawie dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dnia 11 listopada 2022 r.

 

          W bieżącym roku Narodowe Święto Niepodległości przypada w piątek, który to dzień zgodnie z obowiązującymi przepisami Kościoła, posiada charakter pokutny (por. kan. 1250 i 1251 KPK). Święto to jest obchodzone uroczyście oraz jest okazją do organizowania licznych spotkań patriotycznych i dlatego kierując się dobrem duchowym wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom duszpasterzy, udzielam zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji Tarnowskiej, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

     Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości modlitwą w intencji pokoju na świecie.