OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31. NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022

Papieska intencja (Listopad): Za dzieci, które cierpią – Módlmy się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty ‐ miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku.

 1. Przeżywamy dziś XXXI Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela synodalna w naszej diecezji.
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych:

– środa, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;

– czwartek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Wdzięczną modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy regularnie uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych.
 3. We worek w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.30; w kaplicy na Szczereżu o godz. 7.45. O godz. 10.30 na cmentarzu na Szczereżu modlitwa różańcowa za zmarłych, a po niej o godz. 11.00 Msza święta.
 4. Po południu zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych. Porządek nabożeństwa: o godz. 13.45 przy udziale Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto wyruszymy w uroczystej procesji z kościoła na cmentarz. O godz. 14.00 przy nowej kaplicy na cmentarzu Liturgia Słowa i procesja na cmentarzu z wypominkami i modlitwą różańcową. O godz. 15.00 Msza św. przy kaplicy.
 5. Składka na cmentarzu będzie przeznaczona na utrzymanie porządku na cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych przez cały dzień na cmentarzu będzie prowadzona także zbiórka do puszek. Kwesta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. Od 2 listopada codziennie przez całą Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych po wieczornej Mszy świętej w czasie procesji na cmentarz będziemy modlić się na różańcu za zmarłych wymienionych w wypominkach listopadowych. Prosimy Druchów z Ochotniczej Straży Pożarnej o zabezpieczenie procesji. W kaplicy w Szczereżu różaniec z wypominkami codziennie w kaplicy o 16.30, po różańcu Msza św.
 7. W dniu 1 i 2 listopada i w Pierwszy Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. W następną niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w Orszaku i Balu Wszystkich Świętych. O godz. 12.00 gromadzimy się na Mszy św. w kościele w strojach ukazujących wybraną/ego przez siebie świętą/ego kościele. Po Mszy św. przemarsz Orszaku Wszystkich Świętych do Domu Katechetycznego, gdzie odbędzie się konkurs wszystkich świętych i wspólna zabawa. Dla najlepszych kreacji przewidziane są nagrody. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami lub babciami.
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź codziennie rano od 6.00 i po południu od 17.00.

– W Pierwszy Czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. W czasie adoracji będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i w intencji nowych powołań z naszej parafii.

– W Pierwszy Piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy własne i całego świata. W tym dniu modlitwą i ofiarami wspieramy misje święte.

– W Pierwszą Sobotę miesiąca zachęcamy do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy wszystkie mamy w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące o dar potomstwa. Po Mszy św. rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo dla mam oczekujących narodzin swoich dzieci i rodziców starających się o dar potomstwa.

 1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII w czwartek o 18.00.
 2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Łącku w środę o 18.00, na Szczereżu w sobotę o 17.00.
 3. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30; ks. Rafał w piątek od godz. 11.00; Ks. Jan i ks. Włodzimierz w sobotę od godz. 8.30.
 4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. w sobotę po procesji na cmentarz w domu katechetycznym.
 5. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Inwestycje parafialne: Łącko nr: 32, 119, 337, 341, 526B, 596, 714, 839; Maszkowice nr: 80, 148; Czerniec nr: 32, 1 ofiara (osoba chciała zachować anonimowość); Remont organów: Łącko nr: 440, 450, 545; Ogrzewanie: Łącko nr: 30, 41, 74, 341, 350, 440, 450, 486, 552, 593, 596, 671, 722; Maszkowice nr: 108, 138, 194; Czerniec nr: 32; Szczereż nr: 4, 66, 105; Cmentarz: Łącko nr: 41; Czerniec nr: 44.
 6. Porządkując groby pamiętajmy nie tylko o sobie i grobach swoich bliskich, ale także o innych. Prosimy, by śmieci wrzucać wyłącznie do kontenera. Obok kontenera jest miejsce wyłącznie na odpady biologiczne (np. trawa, gałęzie, liście). Prosimy, by zwracać uwagę osobom dewastującym lub zaśmiecającym cmentarz. Prosimy o zgłaszanie takich przypadków do parafii. Przypominamy, że obowiązuje zakaz postoju i parkowania przed bramami na cmentarz.
 7. 18. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można m.in. znaleźć odpowiedź na pytanie nurtujące wielu z nas, zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych: „Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”
 8. Skład nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z wyboru do Rady wchodzą z największą liczbą głosów: z Łącka – Marek Lipień, Krzysztof Adamczyk, Wiesław Prostko, Kazimiera Celusta; z Czerńca – Zbigniew Czepelak, Małgorzata Kotas; z Maszkowic – Janina Rams; ze Szczereża – Barbara Kozik, Stanisław Biel; z urzędu do Rady wchodzą: ks. Proboszcz dr Czesław Noworolnik, ks. Włodzimierz Chwałek, s. Elżbieta Kęska, Duda Rozalia (Akcja Katolicką), Maria Zbozień (Caritas), Marcin Wnęk (organista); z nominacji ks. Proboszcza do Rady wchodzą: Teresa Pustułka, Mirosław Sajdak, Bogusław Mamala, Iwona Gondek Matuła oraz przedstawiciel młodzieży (w trakcie konsultacji). Dziękujemy wszystkim, którzy zgodzili się kandydować i wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Liczba osób w Radzie z konieczności jest ograniczona i nie wszyscy kandydujący znaleźli się w składzie nowej Rady. Fakt, że zostali zauważeni i wskazani w zgłoszeniu jest dla ks. Proboszcza wskazówką, że będzie można skorzystać z ich gotowości do podjęcia odpowiedzialności za całą wspólnotę parafialną w różnych momentach życia parafii w innej formie. Prosimy o modlitwę za wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 9. Są jeszcze do nabycia duże kalendarze rolnicze.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ryszard Kasprzak (54 lata) z Czerńca. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
 11. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Marek UDZIELA z Kamienicy i Katarzyna GONCIARZ-UDZIELA z Czerńca (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

Ogłoszenia społeczne

Wójt Gminy Łącko uprzejmie informuje, że nasza gmina przygotowuje się do przystąpienia do zakupu węgla dla gospodarstw domowych z naszego terenu. Informujemy, że według zapowiadanych na chwilę obecną zasad jedno gospodarstwo domowe może po cenie preferencyjnej (2 tys. zł) zakupić maksymalnie 3 tony węgla w dwóch transzach po 1,5 tony. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, którym przysługuje dodatek węglowy i są zainteresowani zakupem węgla po cenach preferencyjnych o wypełnienie ankiety dostępnej na stronie internetowej urzędu.  Zgłoszeń można również dokonywać pod numerem telefonu 18 41 40 751 oraz za pośrednictwem adresu mailowego: wegiel@lacko.pl. Szczegóły dostępne są na stronie Gminy Łącko oraz w pokoju nr 2 w Urzędzie Gminy Łącko.