Ogłoszenia parafialne – 30. Niedziela zwykła – 25.10.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 2020-10-25 30 Niedziela zwykła 2020

Intencja ogólna, ewangelizacyjna (Misja świeckich w Kościele): Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.

Intencja parafialna: Módlmy się o pokonanie koronawirusa. Módlmy się za chorych, za przebywających na kwarantannie i za wszystkich zaangażowanych w walkę z wirusem – lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia, wolontariuszy. 

 1. Przeżywamy dziś 30. Niedzielę Zwykłą. Jest to Niedziela Synodalna i dzień, kiedy obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Wszystkim, którzy nie mogli dzisiaj wesprzeć swojego kościoła poprzez składkę przypominamy, że ofiary można przekazywać także bezpośrednio na konto parafialne zaznaczając w tytule wpłaty, że jest to „Darowizna na inwestycje”. W ostatnim czasie zostały posadzone lipy wokół kościoła, które mają umożliwić nietoperzom ochronę przed atakami drapieżników. To część przygotowania do projektu wymiany dachu. To przygotowawcza część projektu i dlatego musimy ją opłacić ze środków parafialnych. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpisała już przetarg na wymianę dachu. O wynikach zostaniemy poinformowani w najbliższym czasie. Zakupione zostały stacje umożliwiające bezdotykową dezynfekcję rąk dla kościoła parafialnego, dla kaplicy na Szczereżu i domu katechetycznego. Cena jednej stacji po rabacie, jaki dostaliśmy od Firmy RAFAEL wynosi 1460 zł. Po wyjściu ze stanu epidemii stacja może być wykorzystana jako dozownik wody święconej. Gdyby znaleźli się indywidualni ofiarodawcy pragnący w ten sposób wesprzeć działania na rzecz bezpieczeństwa epidemiologicznego w naszej wspólnocie to będziemy bardzo wdzięczni. Będziemy także w najbliższym czasie potrzebować ponad 20.000 zł na sfinansowanie docieplenia stropu na Domu Katechetycznym. Tego nie przewidywał projekt, ale docieplenie jest konieczne dla dobrego funkcjonowania Domu. Ks. Proboszcz postanowił założyć Księgę Ofiarodawców, w której będą wpisywani wszyscy darczyńcy i ofiary wpłacane na konto i w kopertach. Bóg zapłać za wspieranie naszych wspólnych dzieł.
 2. Pragniemy poinformować o wynikach testów, którym poddali się księża wikariusze. U ks. Arkadiusza wynik jest negatywny, u ks. Włodzimierza pozytywny. Ks. Arkadiusz wrócił do posługiwania, natomiast ks. Włodzimierz będzie pozostawał w izolacji, aż do ostatecznej decyzji służb medycznych. Informujemy zarazem, że ks. Włodzimierz pozostaje w izolacji już od 10 dni, czyli od ubiegłego piątku.
 3. Do soboty codziennie o 17.30 w kościele w Łącku i o 16.30 w Kaplicy na Szczereżu trwają Nabożeństwa Różańcowe. Codziennie po różańcu Msza św.
 4. W tym roku, ze względu na ograniczenia związane ze stanem epidemii, nie będzie Balu Wszystkich Świętych. Przypominamy wszystkim, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom, że halloween nie jest chrześcijańskim zwyczajem, a nasza pamięć o zmarłych to przeżywanie tajemnicy świętych obcowania, a nie zabawa w horror.
 5. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych codziennie: rano od 6.00 do 6.30, wieczorem od 17.00 do 18.00. W tym roku nie będziemy mogli z wiadomych względów skorzystać z pomocy ks. Prałata, ani ks. Włodzimierza, który wciąż jest w izolacji dlatego prosimy o cierpliwość i nie odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z zaleceniami biskupów, oraz w zgodzie z zarządzeniami władz państwowych, a przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich wiernych uroczystości listopadowe musimy dostosować do warunków i sytuacji zdrowotnej, w jakiej się znaleźliśmy. Nasze celebracje będą musiały skoncentrować się nie na cmentarzach, ale w kościele. Pamięć o bliskich, którzy odeszli z tego świata niech wyrazi się w modlitwie w rodzinie i dziełach miłości miłosiernej wobec siebie. Skorzystajmy z tych możliwości, jakie przed wszystkimi otworzył w tych dniach Kościół. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów za zmarłych będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej i FB. Prosimy, by przekazać te wiadomości zwłaszcza wszystkim nie mającym możliwości korzystania z Internetu. Wydrukujmy te informacje i zanieśmy osobom starszym, przeczytajmy je chorym. Wszystkich zachęcamy do indywidualnego odwiedzania cmentarzy i unikania gromadzenia się w większej liczbie osób, do zachowywania właściwego dystansu, oraz zakładania maseczek. Będziemy na bieżąco informować o organizacji poszczególnych nabożeństw na naszej stronie internetowej i FB. Prosimy, by informacje te przekazywać wszystkim, którzy nie mają możliwości korzystania z Internetu. Prosimy o przekazywanie informacji o nowych możliwości i warunkach zyskiwania odpustów za zmarłych, jakie wydała Stolica Apostolska.

Na obecną chwilę Uroczystość Wszystkich Świętych będzie zorganizowana następująco:

Msze święte 1 listopada: w kościele o 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 15.00; 18.00. W kaplicy na Szczereżu o Msza św. o godz. 7.45 i 10.00. Po każdej Mszy św., modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych. Po różańcu możliwość indywidualnych odwiedzin na cmentarzu. Po południu w kościele parafialnym o godz. 17.30 odśpiewamy Nieszpory za zmarłych. Nie będzie możliwości zbierania tradycyjnej składki na cmentarzu na utrzymanie porządku na cmentarzu. Wszystkich, którzy rozumieją, że koszty utrzymania porządku, zwłaszcza wywóz śmieci, ciągle rosną, prosimy o wpłacanie ofiar na nasze konto parafialne z tytułem: „Cmentarz”, lub przekazywanie ofiar w kopertach z zaznaczeniem „Cmentarz”.

– kartki z wypominkami można składać w kancelarii parafialnej.

Przez cały listopad można będzie zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych. Warunki zyskania odpustu omówiliśmy dzisiaj.

W tym roku 1 listopada nie będzie tradycyjnej procesji na cmentarz. Orkiestrę i Chór zaprosimy jak tylko będzie to możliwe do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.  

 1. Co roku 1 listopada klerycy i Liturgiczna Służba Ołtarza kwestowali na cmentarzu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W tym roku klerycy nie mogą wyjeżdżać na Wszystkich Świętych. Nie chcemy także narażać na niebezpieczeństwo ministrantów. Ofiary będzie można jednak złożyć do kosza po każdej Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dzisiaj dziękujemy za zrozumienie a wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za ofiarność.
 2. 1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Przy wejściu do Kościoła i na cmentarzu Wolontariat św. Ojca Pio i Szkolne Koło „Caritas” rozprowadzają specjalnie oznakowane znicze w ramach akcji „Znicz Serca”. Środki pozyskane ze złożonych ofiar zostaną przekazane na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej akcji i dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.
 4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego odbędzie się w sobotę 31.10.2020 o godz. 19.00 w kościele.
 5. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W Gościu m.in. o dokumencie Soboru Watykańskiego „Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich” oraz o przyczynach kryzysu powołań zakonnych.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stefan Dziedzic i Irena Hilger z Łącka oraz Barbara Nowak z Maszkowic-Wieli. Polecajmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie…
 7. Intencje pogrzebowe:

śp. Tadeusz Gurgul              31.10. – 17.12.                     ks. Wiesław Zagórowski (Olsztyn)