XXIX Niedziela zwykła

21 października 2018

Niedziela Misyjna

Intencja ogólna:       Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

1. Przeżywamy dziś 29 niedzielę zwykłą. Jest to zarazem „Światowy Dzień Misyjny” rozpoczynający w Polsce  „Tydzień Misyjny” . Kazania   w naszej parafii głosi dzisiaj o. Robert –  Bernardyn z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. Po Mszach świętych do puszek składać można ofiary, które  przeznaczone będą na kształcenie braci kleryków oraz na całą formację Prowincji ojca Roberta.
  2. W tygodniu misyjnym od poniedziałku do soboty w godzinach od 15:30-17:30 w domu katechetycznym u wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas możemy składać różnego rodzaju przybory szkolne, zabawki, środki czystości, którymi chcemy się podzielić z dziećmi i młodzieżą na Ukrainie. Rzeczy te przekazane zostaną później księdzu Rafałowi Zborowskiemu i będą naszą konkretną pomocą dla niego w prowadzeniu tamtejszej świetlicy. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu wszystkich mieszkańców Szczereża zapraszamy na godzinę 17:30 do kaplicy na „Wieczór ze świętym Janem Pawłem II” przygotowany przez szczereską młodzież.
  • W środę (24 października) – o godz.17.00 nabożeństwo ku czci naszej rodaczki, bł. Celestyny Faron. Modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy świętej będzie można ucałować relikwie bł. Celestyny.
  • W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjny w naszej parafii.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

1. Dziękujemy Wszystkim , którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się w obchody w naszej parafii „Dnia Papieskiego”. Zespołom parafialnym oraz grupom działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku dziękujemy za pięknie przygotowany koncert ku czci św. Jana Pawła II.
  2. Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe.

Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia na godz. 17.30. Na Szczereżu Różaniec również przed Mszą świętą o godz. 17.30. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii o przygotowanie rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem.

1. Spotkanie Klubu Seniora „Święty Michał” – środa,  15.00.
  2. Spotkanie Caritasu w środę po wieczornej Mszy św.
  3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzach. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o wyraźne wypisanie imion i nazwisk zmarłych.
  4. Od dzisiaj przy wejściu na cmentarz Wolontariat św. Ojca Pio i Szkolne Koło „Caritas” będzie rozprowadzać specjalnie oznakowane znicze w ramach akcji „Znicz Serca”. Środki pozyskane ze złożonych ofiar zostaną przekazane na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej akcji i już dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.
  5. Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego”. Do domu katechetycznego zapraszamy na godzinę 19-tą.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł ś.p. Stanisław Maciuszek, lat 61. Pomódlmy się za Jego nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu a nasz Panie…..
  7. Pamiętajmy o zmarłych! Przez cały listopad oraz w każdą niedzielę w ciągu roku, w parafiach katolickich odprawiane są tzw. „wypominki”. To szczególna pamięć o zmarłych. Polegają na wyczytywaniu imion i nazwisk osób nieżyjących. Zanoszone są za nich też modlitwy i śpiew. Tradycja ta sięga X wieku. Kościół nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, gdyż droga do wiekuistego odpoczynku jest, dzięki Miłosierdziu Boga, zawsze otwarta. Jan Paweł II w rozważaniach na „Anioł Pański” w listopadzie 2003 roku powiedział: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”.
  8. Intencje pogrzebowe:

Śp. Leonia Lasyk                        1-30.11.2018          ks. Stanisław Tokarski (Tarnów)

Śp. Mieczysław Kozik                                 1-30.11.2018          ks. Krzysztof Orzeł (Tarnów)

Śp. Michał Łazarz                        1-30.11.2018          ks. Piotr Nowak (Tarnów)

Śp. Michał Łazarz                        1-30.11.2018          ks. Krzysztof Myjak (Niemcy)

Śp. Władysława Myjak                               1-30.11.2018          ks. Rafał Zborowski (Ukraina)

Śp. Władysława Myjak                               1-30.11.2018          ks. Kazimierz Stempniowski(Boliwia

Śp. Jan Szczepaniak                  15.11-1.12.2018     ks. Zbigniew Guzy (Tarnów)

Śp. Jan Domek                           15-27.11.2018        Ojciec Robert (Ukraina)

Śp. Rozalia Ząbek                       1-30.11.2018          ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

Śp. Rozalia Zabek                       1-13.11.2018          ks. bp Leszek Leszkiewicz

Zapowiedzi przedślubne: