Ogłoszenia parafialne – 28. Niedziela zwykła – 10.10.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021PDF

Intencja ewangelizacyjna (październik), uczniowie misjonarze – Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Intencja parafialna: Módlmy się za rodziny naszej parafii.

 

 1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą. Jest to w całej Polsce Dzień Papieski, a w naszej Diecezji także Dzień Modlitwy w Obronie Życia i Rodziny. Dzisiejsze wieczorne nabożeństwo Różańcowe poświęcimy modlitwie w intencji obrony życia i rodziny.
 2. Z okazji Dnia Papieskiego dzisiaj zbiórka do puszek na żywy pomnik św. Jana Pawła II czyli na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla młodzieży potrzebującej materialnego wsparcia.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia naszego parafialnego odpustu ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie dziękujemy ks. Prof. Michałowi Drożdżowi, Dziekanowi Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie za przewodniczenie uroczystej Sumie Odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękujemy Orkiestrze Dętej im. Tadeusza Moryto pod dyr. dr. hab. Stanisława Strączka, Chórowi parafialnemu „Zew Gór” pod dyrekcją Marcina Wnęka, Pocztom sztandarowym: OSP Łącko, Związku Podhalan, Akcji Katolickiej, Celestyńskiego Bractwa Modlitewnego, członkom Związku Podhalan oddział Łącko, Zespołów Regionalnych, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz ich rodzicom i dziadkom, dziękujemy niosącym feretrony i baldachim. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do Odpustu – Siostrze Marii, Siostrze Elżbiecie, Siostrze Zofii i Pani Barbarze Słabaszewskiej za piękne przystrojenie kościoła, Panu Ryszardowi Kozickiemu i Władysławowi Kowalikowi za prace porządkowe, Pani Małgorzacie Biel, Krystynie Dąbrowskiej za przygotowanie uroczystego obiadu. Dziękujemy młodzieży za przygotowanie pieczonych Archaniołków i wszystkim, którzy ich wsparli materialnie i duchowo. Dziękuję księżom wikariuszom – ks. Włodzimierzowi, ks. Rafałowi i ks. Janowi za przygotowania i czuwanie nad przebiegiem uroczystości. Dziękujemy wszystkim gościom i parafianom za uczestnictwo w sumie odpustowej i modlitwę za naszą wspólnotę parafialną. Wszystkich powierzamy opiece św. Michała Archanioła.
 4. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– środa (13 X) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

– piątek (15 X) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

– sobota (16 X) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i zarazem rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża (1978);

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 1. W środę przypada 13 dzień października. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy dorosłych, dzieci, młodzież. Zapraszamy całe rodziny. Prosimy o przyniesienie lampionów. W związku z Nabożeństwem Fatimskim porządek wieczornej celebracji będzie następujący: godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00 Msza św., a po Niej procesja różańcowa wokół kościoła. Do niesienia figury Matki Bożej oraz prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy członków Róż Żywego Różańca: 26, 27, 28, 29, 30.
 2. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia na godz. 17.15. Na Szczereżu Msza św. o godz. 17.00 a po niej Różaniec. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii o przygotowanie rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem. Zachęcamy do odmawiania Różańca wspólnie w rodzinie.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów oraz wolontariuszy. Po Mszy św. zapraszamy spotkanie integracyjne w Domu Katechetycznym.
 4. Przypominamy o uporządkowaniu grobów i ich otoczenia przed 1 listopada. Pamiętajmy również o tradycyjnych formach modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki listopadowe i roczne znajdują się przy drzwiach kościoła. Aby uniknąć pomyłek przy przepisywaniu bardzo prosimy o składanie wypominek w kancelarii parafialnej. Zwyczajowo w wypominkach rocznych wymieniamy rodziców, rodzeństwo, dzieci i współmałżonka, zaś w wypominkach listopadowych także dalszą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Bardzo prosimy, by także roczne wypominki złożyć przed 1 listopada, gdyż wpisanie ich wymaga sporo czasu.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli w tym tygodniu modlitewne czuwanie w naszym kościele.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie. Ofiary inwestycyjne – Łącko nr: 233, 331; Maszkowice nr: 85. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne. Bóg zapłać za jabłka dla Wyższego Seminarium Duchownego. Jabłka przekażemy w następnym tygodniu, więc można jeszcze je składać koło garażu.
 7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.
 8. W zakrystii można jeszcze nabyć Kalendarze Rolników (cena 1 egz. – 25 zł) oraz kalendarze ścienne (cena 1 egz. – 6 zł).
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  Tomasz Jan MOZDYNIEWICZ z Łącka i Laura Stefania SZAFRAŃSKA z Lipnicy Wielkiej;
  Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Wnęk (72 lata) z Łącka i śp. Antonina Oraczko (73 lata) z Maszkowic. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu., a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie…