OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26. NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY – 25.09.2022

Papieska intencja – O zniesienie kary śmierci: Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

Intencja parafialna: Módlmy się za całą naszą wspólnotę parafialną. Módlmy się w intencji naszego Diecezjalnego Synodu.

 1. Przeżywamy dziś w Kościele Powszechnym XXVI Niedzielę Zwykłą; Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące; Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy; Dzień Modlitw o Trzeźwość. W naszej diecezji jest to niedziela synodalna.
 2. W naszej parafii przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Uroczysta Suma z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Serdecznie dziękujemy ks. dr Grzegorzowi Franczykowi, Diecezjalnemu Duszpasterzowi Nauczycieli i Wychowawców za przewodniczenie uroczystej Sumie Odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, gościom oraz wszystkim wam, drodzy parafianie za modlitwę. Dziękujemy Chórowi parafialnemu „Zew Gór”, Pocztom sztandarowym, Związkowi Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej, członkom Zespołów Regionalnych, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, niosącym feretrony i baldachim, oraz wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniach do Odpustu. Dziękujemy naszym Siostrom Służebniczkom za przystrojenie kościoła. Niech święty Michał Archanioł wyprasza wszystkim potrzebne łaski w tych trudnych czasach, niechaj broni przed atakami złego ducha i uczy wierności Jezusowi Chrystusowi. Dzisiaj ze względu na to, że główna uroczystość będzie o godz. 11.00, nie będzie Mszy świętych w Łącku o godz. 10.30 i 12.00 oraz na Szczereżu o godz. 11.45.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można nabyć piernikowe archaniołki upieczone przez młodzież z Grupy Młodzieżowej. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na wyjazd młodzieży na rekolekcje.
 4. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

– środa, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

– czwartek, 29 września – liturgiczne święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

– piątek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

– sobota, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, patronki misji świętych;

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę. Pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji ks. Rafała, który obchodzi imieniny w czwartek. Ks. Rafałowi życzymy błogosławieństwa Bożego, nieustannej opieki Matki Bożej i św. Rafała Archanioła, wszelkich potrzebnych łask w posłudze w naszej wspólnocie i w życiu osobistym. W intencji ks. Solenizanta ofiarujemy Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 2. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom naszej tradycyjnej parafialnej Pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. Dziękujemy młodzieży, która pielgrzymowała w sobotę i wszystkim pielgrzymującym w niedzielę. Dziękujemy mieszkańcom Wolaków; mieszkańcom Byniowej i mieszkańcom rejonu Kadeczka ze Szczereża za przygotowanie i za udział w pielgrzymce z wieńcami. Dziękujemy naszemu Przewodnikowi Kalwaryjskiemu, Panu Stanisławowi Adamczykowi za prowadzenie pielgrzymki, a Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łącka, Czerńca i Maszkowic za zabezpieczenie pielgrzymek. Dziękujemy ks. Włodzimierzowi i Janowi za prowadzenie pielgrzymki młodzieżowej.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca października. Zachęcamy do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy wszystkie mamy w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące o dar potomstwa. Po Mszy św. rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo dla mam oczekujących narodzin swoich dzieci i rodziców starających się o dar potomstwa.
 4. Odwiedziny chorych – Ks. Jan i ks. Włodzimierz odwiedzą chorych w sobotę od godz. 8.30.
 5. W sobotę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia na godz. 17.30. Msza św. po różańcu. W sobotę i w niedzielę różaniec wspólny dla wszystkich. Na Szczereżu Msza św. o godz. 17.00 a po niej Różaniec. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii i Róże Różańcowe o prowadzenie modlitwy w poszczególne dni. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem. Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne omówienie Różańca w kościele, w kaplicy, przy kapliczkach, w rodzinie, w pobożnym stowarzyszeniu i innej grupie modlitewnej. Oprócz zwyczajnych warunków trzeba pamiętać, że: trzeba odmówić przynajmniej jedną cząstkę (5 tajemnic) w sposób ciągły; trzeba pobożnie rozważać tajemnice, nie wystarczy tylko odmówienie samych modlitw, stąd wskazane jest krótkie rozważanie biblijne tajemnicy; poszczególne tajemnice muszą być również zapowiadane przed każdym dziesiątkiem. Zachęcamy do odmawiania Różańca w rodzinie.
 6. W Pierwszą Sobotę miesiąca, dzieci z klasy III na Szczereżu wraz z rodzicami – w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św. – zapraszamy na Mszę św. w czasie, której zostaną poświęcone różańce.
 7. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Inwestycje parafialne: Łącko nr: 111, 193, 221, 394, 567, 562, 573, 722, 930; Maszkowice nr: Czerniec nr: 19; Remont organów: Łącko nr: 35, 111; Maszkowice nr: 145.
 8. Od wielu lat sadownicy z naszej parafii wspierają Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie ofiarując jabłka. Jeśli ktoś zechce wesprzeć nasze Seminarium to można składać skrzynki z jabłkami przy budynku gospodarczym.
 9. 13. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Znaleziono na terenie naszego kościoła portfel z pewną kwotą pieniędzy w środku. Właściciela portfela zapraszamy do odebrania go do zakrystii.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna. W programie m.in. spotkanie z Matką Bożą Ostrobramską oraz nawiedzenie Miejsc Bożego Miłosierdzia w stolicy Litwy. Zapisy w kancelarii parafialnej.