OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

Papieska intencja – O zniesienie kary śmierci: Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

Intencja parafialna: Módlmy się za młodzież naszej parafii.

  1. Przeżywamy dziś 25 Niedzielę Zwykłą. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i Patronalne święto młodzieży polskiej. Dziś także główne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. Uroczysta Suma o godz. 11.00. Aby umożliwić uczestnictwo w Odpuście nie będzie Mszy św. w kaplicy na Szczereżu o godz. 11.15. Na główne uroczystości tradycyjnie wyruszyła nasza parafialna piesza pielgrzymka z wieńcami żniwnymi.
  2. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 20 września – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników;

– środa, 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

– piątek, 23 września – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

  1. W piątek z racji wspomnienia św. o. Pio serdecznie zapraszamy Grupę Modlitewną św. o. Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa; godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego. Po nabożeństwie spotkanie w Domu Katechetycznym.
  2. W najbliższą sobotę przypada 24 dzień miesiąca września. Jest to tradycyjnie Dzień Celestyński w naszej parafii. Na nabożeństwo celestyńskie zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać intencje wpisane do księgi próśb i podziękowań wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny – godz. 17.00 adoracja, modlitwa różańcowa i modlitwy za wstawiennictwem bł. s. Celestyny. O godz. 18.00 Eucharystia.
  3. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała odpust ku czci św. Michała Archanioła. Uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi nasz rodak, ks. dr Grzegorz Franczyk, Diecezjalny Duszpasterz nauczycieli i wychowawców. Na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza orkiestrę, chór parafialny, Związek Podhalan Oddział w Łącku, Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, poczty sztandarowe, oraz wszystkich, którzy chcą uczcić naszego Patrona, św. Michała Archanioła. Prosimy także o przygotowanie baldachimu i feretronów. Ze względu na odpust nie będzie Mszy świętych w Łącku o godz. 10.30 i 12.00 oraz na Szczereżu o godz. 11.45. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pojednania. Możliwość spowiedzi codziennie od godz. 6.30 rano i od godz. 17.00 wieczorem.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli naszych parafian poszkodowanych w pożarach. Zebrana kwota to 24.460 zł. Pieniądze (po 12.230 zł) zostały przekazane poszkodowanym rodzinom, które prosiły, aby serdecznie wszystkim podziękować. Dziękujemy Paniom z Akcji Katolickiej i Parafialnej Caritas oraz sąsiadom za przeprowadzenie zbiórki. Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie. Bóg zapłać.
  5. .Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na Pielgrzymkę Autokarową do Wilna. Zapisy do końca września. Skorzystajmy z możliwości odwiedzenia tych Świętych miejsc, w których żyła św. Siostra Faustyna, oraz stanięcia przed tronem Matki Boskiej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia.
  6. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Remont organów: Łącko nr 114.
  7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela.