Ogłoszenia parafialne – 24. Niedziela zwykła – 13.09.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 24. Niedziela zwykła – 13.09.2020

Intencja ogólna: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy
i z poszanowaniem.
Intencja parafialna: Módlmy się za młodzież z naszej parafii.

 1. Przeżywamy dzisiaj 24. Niedzielę zwykłą. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dzisiaj po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Pamiętajmy w sposób szczególny w tym tygodniu o modlitwie za dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i odpowiedzialnych za edukację dzieci i młodzieży w Polsce. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 3. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna oraz zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej wokół kościoła przy stacjach Celestyńskiej Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej. W Wielki Piątek tego roku z powodu pandemii nie mieliśmy możliwości publicznej adoracji krzyża, dlatego zachęcamy do przyniesienia krzyży, które adorowaliście w domach w Wielki Piątek, albo innych osobistych krzyży. Każdy uczestnik nabożeństwa będzie mógł oddać cześć krzyżowi po zakończeniu nabożeństwa. Wszystkich zachęcamy do oddania czci krzyżowi w domu – na przykład poprzez uklęknięcie na oba kolana i ucałowanie go. Prosimy również o przystrojenie przydrożnych krzyży. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej prosimy także o przyniesienie lampionów.

– wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

– środa – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

– piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Jest to Patronalne święto młodzieży polskiej;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy oczywiście modlitwę.

 1. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku rozpoczyna się tradycyjny tygodniowy odpust. Szczegółowy program odpustu znajdziemy na plakatach oraz w Internecie. Tradycyjna parafialna Piesza pielgrzymka na główne uroczystości odpustowe wyruszy z parkingu przy kościele w przyszłą niedzielę o 8.30. Pielgrzymi ze Szczereża dołączają do Grupy na skrzyżowaniu. Na placu sanktuaryjnym prosimy wszystkich pielgrzymów, ale także udających się indywidualnie wiernych o zgromadzenie się wokół wieńców i pod znakiem naszej parafii.
 2. Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium w Czarnym Potoku w sobotę 19 września. Pielgrzymka wyruszy z parkingu przy kościele o 8.30. Eucharystia o 11.00, powrót autokarem ok. 12.30.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii świętej dla dzieci z drugiej grupy. Dzieci i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. o 14.00. Sakrament Pokuty dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w sobotę o godz. 9.00.
 4. Wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego prosimy o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez Sekretariat Synodu na wrzesień i przygotowanie na piśmie lub w formie elektronicznej własnych spostrzeżeń. Sekretarz wysłał członkom PZS konspekt. Materiały synodalne będą także dostępne w zakrystii w formie drukowanej. Prosimy, by każdy członek PZS zapoznał się z tekstem konspektu i przekazał sekretarzowi uwagi do II części.
 5. Zbiórki ministrantów: Łącko: klasa IV – wtorek 15.20; klasa VI – środa 15.30; Szczereż: wtorek 16.00
 6. Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół średnich i studiującą na spotkanie reaktywowanego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o 20.00.
 7. Informujemy, że wprowadziliśmy zmianę w godzinach urzędowania naszej kancelarii. Kancelaria czynna będzie: rano – jak do tej pory – w godzinach 8.00-9.00, natomiast po południu kancelaria będzie czynna po wieczornej Mszy św. W sprawach nagłych o każdej porze. Przypominamy także, że we wszystkich nagłych przypadkach można skontaktować się z nami korzystając z dyżurnego numeru komórkowego, który zamieszczamy zawsze w naszych ogłoszeniach.
 8. Bóg zapłać za indywidualne ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w kopertach i na konto parafialne:

– cele inwestycyjne: Łącko nr: 108A, 590, 586;

– budowa Krzyża na Cebulówce: Łącko nr: 468, 719, 114, 81, 164, 69, 203, 362, 174A, 205, 174, 263, 70, 784, 204, 173, 177, 789, 73, 949, 118, 887, 312; Czerniec nr: 38, 182, 138, 139; Maszkowice nr: 87;

Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy prosili o zachowanie anonimowości.

 1. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa nie odbyła się planowana w Wielkim Poście kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Została ona przeniesiona przez Organizatorów na piątek 18.09.2020. Rejon Łącko EDK pragnie poinformować wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu, że ruszyły już zapisy. Na poszczególne trasy zapisujemy się przez stronę edk.org.pl. Osoby, które były już zapisane na wielkopostną edycję EDK, a chciałyby teraz wziąć w niej udział, zapisują się jeszcze raz. Uczestników EDK zapraszamy na Mszę św. i błogosławieństwo o godzinie 18.00.
 2. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o tym, jak wielkie znaczenie ma przebaczenie dla samego przebaczającego, gdyż pielęgnowanie w sercu poczucia skrzywdzenia jest w gruncie rzeczy powolnym zatruwaniem samego siebie…
 3. W zakrystii są już do nabycia Kalendarze Rolników (cena 1 egz. – 25 zł) oraz kalendarze ścienne (cena 1 egz. – 6 zł).
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stefania Mrówka z Maszkowic. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
 5. Zapowiedzi przedślubne:

– Marcin Michał BARAN z Łącka i Joanna POPARDA ze Skrudziny (2);

– Paweł WARDĘGA Z Czarnego Potoku i Paulina NOWIŃSKA z Czerńca (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych.
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. 

 1. Intencje pogrzebowe:

śp. Tadeusz Gurgul           18.09-23.10.2020              ks. Andrzej Wus (Ukraina)

śp. Tadeusz Gurgul           19.09-23.10.2020              ks. Rafał Zborowski (Ukraina)