Ogłoszenia parafialne – 24. Niedziela zwykła – 12.09.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

Intencja powszechna: Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Intencja parafialna: Módlmy się za młodzież naszej parafii.

 1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę Zwykłą. Jest to dzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Dziękujemy Bogu za nowych błogosławionych. Niech przykład ich życia będzie dla nas wszystkich zachętą do wierności Bogu każdego dnia.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tradycyjny Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W przyszłą niedzielę składka na tacę na cele inwestycyjne parafii. W przyszłą niedzielę także zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek (13 września) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

– wtorek (14 września) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej wokół kościoła przy stacjach Celestyńskiej Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie własnych krzyży, aby każdy mógł oddać cześć krzyżowi po zakończeniu nabożeństwa. Wszystkich zachęcamy także do oddania w tym czci krzyżowi w domu – na przykład poprzez uklęknięcie na oba kolana i ucałowanie go. Prosimy również o przystrojenie przydrożnych krzyży.

– środa (15 września) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

– czwartek (16 września) – wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa męczenników;

– sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; jest to także patronalne święto młodzież polskiej;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 1. Jutro przypada 13 dzień września. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo fatimskie. Dziękując Bogu za bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odnowimy razem przygotowane przez Niego Jasnogórskie Śluby Narodu. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy dzieci i młodzież, które rozpoczęły rok szkolny i katechetyczny oraz całe rodziny. Prosimy przynieść lampiony. Po Mszy świętej procesja różańcowa wokół kościoła. Do niesienia figury Matki Bożej oraz prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy członków Róż Żywego Różańca: 21, 22, 23, 24, 25.
 2. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku rozpoczyna się tradycyjny tygodniowy odpust. Szczegółowy program odpustu znajdziemy na plakatach oraz na stronie parafii w Czernym Potoku. Tradycyjna parafialna Piesza pielgrzymka z wieńcami żniwnymi na główne uroczystości odpustowe wyruszy z parkingu przy kościele w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Pielgrzymi ze Szczereża dołączają do Grupy na skrzyżowaniu. (Na Szczereżu w tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 11.15) Na placu sanktuaryjnym prosimy wszystkich pielgrzymów, ale także udających się indywidualnie wiernych o zgromadzenie się wokół wieńców i pod znakiem naszej parafii.

Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, młodzież przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium w Czarnym Potoku w sobotę 18 września. Pielgrzymka wyruszy z parkingu przy kościele o 8.30. Eucharystia o 11.00, powrót ok. 12.30.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli w tym tygodniu modlitewne czuwanie w naszym kościele. Prosimy, by podjąć to czuwanie także w tym tygodniu.
 2. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła w Tarnowie złożone w ubiegłą niedzielę. Złożyliście razem (Łącko i Szczereż) 15.490 zł. Ks. Daniel Pietryka składa serdeczne podziękowania. Specjalny list zamieszczamy na naszej stronie www i FB. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie.
 3. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Dzisiejszy specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony jest kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Róży Czackiej.
 4. W zakrystii można także nabyć „Gościa Extra”, który w całości poświęcony jest nowym błogosławionym. Cena egz. – 10 zł.
 5. W zakrystii są już do nabycia Kalendarze Rolników (cena 1 egz. – 25 zł) oraz kalendarze ścienne (cena 1 egz. – 6 zł).
 6. Spotkania grup parafialnych:
wtorek, godz. 16.00 zbiórka dla kandydatów na aspirantów z kl. 3
wtorek, godz. 16.30 zbiórka dla kandydatów i ministrantów
piątek, godz. 19.00 spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (uczniowie szkół średnich)
sobota, godz. 11.00 spotkanie Scholki parafialnej
środa, godz. 16.00 (Szczereż) zbiórka dla ministrantów
piątek, godz. 17.30 (Szczereż) spotkanie dla choralistek
piątek, godz. 18.00 (Szczereż) spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8)
piątek, godz. 19.00 (Szczereż) zbiórka dla lektorów