OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

Papieska intencja – O zniesienie kary śmierci: Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

Intencja parafialna: Módlmy się za dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty, rodziców i wszystkich odpowiedzialnych za edukację dzieci i młodzieży. Módlmy się za rodziny poszkodowanych w pożarach naszych parafian.

 1. Przeżywamy dziś 24 Niedzielę Zwykłą. Organizowana dziś zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla rodzin, które ucierpiały w ostatnich pożarach. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy w różny sposób wsparli naszych poszkodowanych parafian.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tradycyjny Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. W przyszłą niedzielę składka na tacę na cele inwestycyjne parafii. W przyszłą niedzielę także zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

– środa, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej wokół kościoła przy stacjach Celestyńskiej Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie własnych krzyży, aby każdy mógł oddać cześć krzyżowi po zakończeniu nabożeństwa. Wszystkich zachęcamy także do oddania w tym dniu czci krzyżowi w domu – na przykład poprzez uklęknięcie na oba kolana i ucałowanie go. Prosimy również o przystrojenie przydrożnych krzyży.

– czwartek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

– piątek, 16 września – wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczenników;

– niedziela, 18 września – patronalne święto młodzieży polskiej. W liturgii opuszcza się święto św. Stanisława Kostki z powodu niedzieli.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. W środę przypada 13 dzień września. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo fatimskie. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, które rozpoczęły rok szkolny i katechetyczny oraz całe rodziny. Prosimy przynieść lampiony. Po Mszy świętej procesja różańcowa wokół kościoła. Do niesienia figury Matki Bożej oraz prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy członków Róż Żywego Różańca: 19, 20, 21, 22. Do niesienia figurki przy ostatnim dziesiątku różańca zapraszamy tych, którzy mają jakąś ważną osobistą intencję do przedstawienia Matce Bożej. Gdyby któraś Róża nie mogła się pojawić to prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
 3. Dziś w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku rozpoczyna się tradycyjny tygodniowy odpust. Szczegółowy program odpustu znajdziemy na plakatach oraz na naszej stronie internetowej i na stronie parafii w Czarnym Potoku. Tradycyjna nasza parafialna piesza pielgrzymka z wieńcami żniwnymi na główne uroczystości odpustowe wyruszy z parkingu przy kościele w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Pielgrzymi ze Szczereża dołączą do Grupy na skrzyżowaniu. Na Szczereżu w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.15. Na placu sanktuaryjnym prosimy pieszych pielgrzymów, ale także udających się indywidualnie wiernych o zgromadzenie się wokół wieńców pod znakiem naszej parafii.
 4. Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, młodzież przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium w Czarnym Potoku w sobotę, 17 września. Pielgrzymka wyruszy z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Eucharystia o godz. 11.00, powrót ok. 12.30.
 5. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców, którym został niedawno pochodzący z naszej parafii ks. dr Grzegorz Franczyk zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców na Mszę św. z kazaniem dla nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników oświaty w Czarnym Potoku w przyszłą sobotę o godz. 7.00.
 6. Spotkanie Scholki parafialnej w sobotę o godz. 10.30 zapraszamy także tych którzy chcieliby dołączyć do scholki.
 7. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Na inwestycje parafialne: Łącko nr: 255, 490, 734, 792; Maszkowice nr: 98; Czerniec nr: 33, 52.
 8. W tym tygodniu rozpoczął się remont naszych organów zbudowanych przez Tomasza Falla w 1902 r. Remont przeprowadza Antoni Kuczaj z Gołkowic, z synem Januszem Kuczajem i Jackiem Ziemiańskim ze Szczyrzyca. Ostatni remont generalny organów przeprowadzony był w roku 1995. Zakres prac remontowych obejmuje ściągnięcie i wyczyszczenie wszystkich piszczałek, wymianę tych drewnianych części, które zostały naruszone przez korniki, wymianę klawiatur, wymianę wszystkich uszkodzonych elementów mechanizmów pneumatycznych oraz ponowny montaż i nastrojenie głosów. Wstępny szacunek kosztów remontu to suma pomiędzy 50 a 70 tysięcy zł (w zależności od stanu elementów drewnianych). Mamy nadzieję, że znajdą się indywidualni sponsorzy pragnący wesprzeć to dzieło. Imiona i nazwiska osób, które wesprą w ten sposób remont organów zostaną umieszczone na specjalnej pamiątkowej tablicy.
 9. 13. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczy dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.
 10. Wczoraj, 10 września podczas Mszy św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie dwaj lektorzy z naszej parafii zostali włączeni do grona ceremoniarzy diecezji tarnowskiej. Nowych ceremoniarzy pobłogosławił ks. bp Andrzej Jeż. Lektorom gratulujemy ukończenia kursu i przyjęcia krzyży ceremoniarza. Życzymy im owocnej posługi przy ołtarzu i polecamy modlitwie.
 11. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Krzysztof Jan KOZA z Łącka i Paulina LESZKO z Maszkowic (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.