Ogłoszenia parafialne – 23. Niedziela zwykła – 5.09.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 2021-09-05 – XXIII Niedziela Zwykła

Intencja powszechna: Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Intencja parafialna: Módlmy się za rolników i sadowników.

1. Przeżywamy dziś XXIII Niedzielę Zwykłą. Słowo Boże głosi dzisiaj ks. Daniel Pietryka, nasz były wikariusz, obecnie proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie. Bóg zapłać za wsparcie modlitewne i materialne dla dzieła budowy nowego kościoła, które prowadzi. Nasza Parafia jest Parafią patronacką dla młodej Parafii ks. Daniela.
  2. W środę Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji tarnowskiej. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. W kaplicy na Szczereżu o 17.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. Za tydzień po porannych Mszach św. w Łącku i na Szczereżu zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli w tym tygodniu modlitewne czuwanie w naszym kościele. Prosimy, by podjąć to czuwanie także w tym tygodniu.
  3. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów oraz wolontariuszy. Po Mszy św. zapraszamy spotkanie integracyjne w Domu Katechetycznym.
  4. W przyszłą niedzielę, 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Przygotowujemy się do tej uroczystości duchowo poprzez trwającą nowennę. Nowenna codziennie na zakończenie godziny adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie: Cele inwestycyjne: Łącko nr: 792, 86, 499; Czerniec nr: 150.
  6. Spotkania grup parafialnych:

– Zbiórka ministrantów i kandydatów: we wtorek o 16.00, na Szczereż w środę o 16.00;

– Zbiórka lektorów z klasy 8 i starszych w sobotę o 8.00; na Szczereżu w piątek o 17.30;

– Spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas w sobotę o godz. 9.00; na Szczereżu w piątek o 18.00;

– Spotkanie kandydatek na Choralistki i kandydatów na Lektorów w sobotę o 10.00; na Szczereżu w piątek o 17.30;

– Spotkanie dla młodzieży w piątek o 19.30 w Domu Parafialnym;

– Spotkanie dla pragnących zaangażować się w działalność Scholki parafialnej – sobota godz. 11.00 w Domu Parafialnym;

– Spotkanie członków Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym;

1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. reportaż o tym, co naprawdę się dzieje w Usnarzu Górnym oraz artykuł o Kongresach Eucharystycznych. W zakrystii można także nabyć specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. Cena egz. – 10 zł.
  2. Centrum Językowo-Dydaktyczne Gateway organizuje dodatkowe zajęcia z języka angielskiego oraz matematyki dla dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia będą odbywać się w Domu Parafialnym. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapisów. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  3. Dzisiaj jest ostatni dzień, w którym można zagłosować na książkę „Od św. Kingi do bł. Celestyny. 800 lat parafii i 300 lat kościoła w Łącku”. Nasza Księga bierze udział w IX Konkursie Literackim o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora, w kategorii Książka o Sądecczyźnie. Głosować można wysyłając z telefonu sms o treści: NKK.33 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto). Uwaga: z jednego telefonu można oddać tylko jeden głos. Konkurencja jest duża, bo w konkursie biorą udział aż 34 wydawnictwa – każdy głos się liczy. Jest jeszcze druga kategoria (a więc nie konkurencyjna dla nas) – “Sądecki Autor”. W tej kategorii kandydatem jest Prof. Julian Dybiec. Na Pana Profesora głosować można wysyłając z telefonu SMS o treści: NKA.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto).

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś.p. Maria Baziak z Maszkowic. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…