OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.09.2022

Papieska intencja – O zniesienie kary śmierci: Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

Intencja parafialna: Módlmy się za parafian poszkodowanych w ostatnich pożarach. Módlmy się o błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników i sadowników.

1. Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna.
  2. W naszej lokalnej wspólnocie obchodzimy Święto Owocobrania, czyli owocowe dożynki. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i prosić o błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników i sadowników z naszej Parafii i całej Gminy Łącko. Dziękując za plony i zbiory módlmy się o to, by praca rolników, sadowników i ogrodników była doceniana i by nikomu na świecie nie zabrakło chleba powszedniego.
  3. W czwartek, 8 września, przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji tarnowskiej. Msze św. w kościele w Łącku o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. W kaplicy na Szczereżu o 17.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Łącku i na Szczereżu po porannej Mszy św.
  6. Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i wolontariuszy na Mszę św. dzisiaj o godz. 15.00. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na spotkanie integracyjne w Domu Katechetycznym.
  7. Spotkania formacyjne:

– Spotkanie Scholki parafialnej w sobotę o godz. 10.30. Na spotkanie i próbę zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do scholki.

– Siostra Elżbieta zaprasza na spotkania DSM w czwartki o godz. 16.30 w domu katechetycznym.

– Spotkania formacyjne na Szczereżu: środa, godz. 17.00 – Msza św. i spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i Spowiedzi; piątek, godz. 17.00 – spotkanie dla ministrantów; godz. 18.00 – spotkanie dla Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas;

– Spotkania formacyjne w Łącku: sobota o godz. 9.00 – spotkanie dla Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Inwestycje parafialne: Łącko nr: 35, 324, 499, 565; Maszkowice nr: 3; Misje: Łącko nr: 241, 499.
  2. Informacja o pielgrzymce do Wilna: W dniach 11, 12 i 13 listopada organizujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna. W programie m.in. modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na kartkach dołączonych do ogłoszeń. Zapisy u ks. Włodzimierza.
  3. 10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o dotyczącej obrony uczuć religijnych. Dziękuję za zaangażowanie szczególnie członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zebraliśmy 578 podpisów. Dziękuję za odpowiedzialną obywatelską postawę. Koordynatorzy akcji nie kryli, że są pozytywnie zaskoczeni. Jesteśmy – nie tylko w okolicy na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ilość zebranych podpisów.
  5. W ostatnim czasie na terenie naszej parafii doszło do 2 pożarów, w których ogień strawił zabudowania gospodarcze i narzędzia pracy. Zawsze w takich sytuacjach można było liczyć na solidarność i wszelaką pomoc ze strony bliższych i dalszych sąsiadów. Wiemy, że organizowane są już różne formy pomocy. Potrzebne jest drzewo, materiału budowlane, oraz konkretna fizyczna pomoc. Wszystkim, którzy już wspierają poszkodowane rodziny dziękujemy z serca. Uważamy, że mamy obowiązek zaangażować się w pomoc także jako wspólnota parafialna, dlatego w przyszłą niedzielę zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych rodzin. Akcję będzie koordynować nasza parafialna Caritas, ale prosimy o włączenie się w zbiórkę wolontariuszy z Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, oraz sąsiadów. Wielokrotnie w różnych dramatycznych sytuacjach, jako parafianie dawaliście dowody, że można na was liczyć. Pokażmy to także teraz wobec członków naszej wspólnoty. Otoczmy rodziny, które zostały poszkodowane naszą modlitwą.
  6. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Krzysztof Jan KOZA z Łącka i Paulina LESZKO z Maszkowic (2);

Marek DUDEK ze Szczereża i Krystyna Teresa ZAURSKA ze Szczereża (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Ogłoszenie społeczne

KGW Szczereżanki serdecznie zapraszają na piknik w najbliższą niedzielę (11.09). Rozpoczęcie o godz. 13.30 na stadionie LKS Górka Szczereż. W programie wiele atrakcji, m.in. występy lokalnych zespołów, degustacja potraw, loteria fantowa z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wojtka Majewskiego.

Sołtys wsi Maszkowice uprzejmie informuje, że w dniu 7 września 2022 r. t.j. środa, o godz. 18.00 w Remizie OSP w Maszkowicach odbędzie się zebranie wiejskie wsi Maszkowice, którego głównym tematem będzie podjęcie uchwały w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2023. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich.