XX Niedziela zwykła

19 sierpnia 2018

Intencja ogólnaAby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

1. Ten rok jest dla naszej parafii rokiem zmian. Dlatego pragniemy serdecznie podziękować siostrom, które opuściły naszą parafię: siostrze Jadwidze Mach i siostrze Alinie Rżanej. Na ich miejsce zostały skierowane siostra Urszula Kosiba oraz siostra Elżbieta Kęska, które serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych.

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystej Mszy świętej na Górze Zyndrama w ubiegły wtorek. W szczególny sposób dziękujemy władzom gminy, sołtysowi wsi Maszkowice, Jackowi Ząbkowi oraz przedstawicielom Rady Parafialnej. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Maszkowic za obfity poczęstunek.

1. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. Celestyny Faron o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziny kapłanów i sióstr zakonnych oraz członków Bractwa bł. Celestyny. Będziemy się modlić zwłaszcza o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

1. Regionalne stroje dla pielgrzymów prosimy składać w budynku plebanii w czwartek (23.08) w godzinach od 15.00 – 17.00.

1. W sobotę na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej wyjedzie z naszej parafii autokar o godz. 7.30. Niestety nie ma już wolnych miejsc.

1. Ta niedziela jest ostatnią niedzielą w naszej parafii naszego wikariusza Tomasza Mikosza. Jeszcze raz dziękujemy za 3 lata owocnej pracy w naszej parafii i życzymy obfitych łask Bożych w parafii świętej Małgorzaty w Nowym Sączu.

1. Dzisiaj w Pierwszym Radiu będziemy mieli okazję posłuchać naszego parafialnego chóru Zew Gór, który wystąpi w kościele Podwyższenia Krzyża w Warszawie.

1. Ogłoszenie wójta gminy: Wójt Gminy Łącko informuje, że nadal trwa nabór uczniów do projektu edukacyjnego: „ Nowoczesne Kształcenie Ogólne w Gminie Łącko”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej gminy.

1. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Rusnak z Czerńca. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.