OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

Papieska intencjaZa małych i średnich przedsiębiorców: Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

Intencja parafialna: Módlmy się za rolników i sadowników. Módlmy się za Pielgrzymów 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

 1. Przeżywamy dzisiaj 20 Niedzielę Zwykłą. Przypominamy, że jest to czas urlopów księży. Kancelaria czynna codziennie w godz. 8.00-9.00 oraz po wieczornej Mszy św. W niedziele i święta kancelaria nieczynna. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się księdzem dyżurnym (nr kom. – 571343406).
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;

– środa, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera;

– sobota, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. Witamy w naszej parafii wszystkich urlopowiczów i turystów. Życzymy dobrego wypoczynku w kontakcie z naszą piękną przyrodą i naszymi parafianami.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 na Górze Zyndrama, przy kapliczce wzniesionej dla upamiętnienia 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II będzie sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców Maszkowic, którzy chcą podziękować Bogu za zbiory i prosić o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla swoich rodzin. Po Mszy św. mieszkańcy Maszkowic zapraszają wszystkich na wspólne świętowanie. Będzie coś dla ciała i dla ducha, czyli poczęstunek i możliwość spotkania.
 4. Jutro, 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Święto Matki Bożej Zielnej). Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy św., jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół. Na sumie, o godz. 10.30 poświęcenie wieńców żniwnych. W imieniu wszystkich parafian chcemy podziękować siostrze Marii, która przerwała swój urlop, aby przygotować kościół na Uroczystość. Dziękujemy za piękną dekorację bazującą na tym, co wyrosło z naszej ziemi. Dziękujemy wszystkim Paniom, które pomagały w przygotowaniu przystrojenia kościoła na Uroczystość Wniebowzięcia oraz ofiarowały kwiaty, zioła, warzywa i owoce, które wypielęgnowały we własnych ogródkach. Bóg zapłać za piękną dekorację. Przy okazji, zaproszenie dla wszystkich, którzy już dawno nie byli w środku w naszym kościele – przyjdźcie do kościoła po Mszy św., albo przed Mszą św., porozmawiajcie chwilę z Jezusem obecnym w Tabernakulum, a przy okazji zobaczcie, jak pięknie jest w kościele.
 5. W środę rozpocznie się 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Na stoliku obok figury św. o. Pio znajdują się legitymacje Duchowego Pielgrzyma. Duchowych Pielgrzymów prosimy, by wypełnili deklarację i zostawili wypełniony odcinek na stoliku. Prosimy o wpisanie się na listę Duchowych Pielgrzymów. Można także zapisać swoją intencje i wrzucić do plecaka pielgrzyma, który znajduje się obok ambonki. Intencje te będą omadlane na trasie pielgrzymki, a następnie zostaną przedstawione Matce Bożej na Jasnej Górze. Zachęcamy – można podejść i zapisać to, co ukryte jest w naszych sercach. Taka możliwość będzie dzisiaj i 15 sierpnia.
 1. W czwartek Serdecznie zapraszamy Grupę Modlitewną św. o. Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa; godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przedpielgrzymkowe spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników 40 PPT.
 3. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Inwestycje parafialne: Łącko nr: 103, 637.
 4. Trwają zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny (DSR), które tym razem odbędzie się w Nowym Sączu. DSR jest formą pogłębionej formacji małżonków oraz przygotowaniem do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafii. Absolwenci DSR moją okazję pomagać w parafii w wielu działaniach dla małżeństw i rodzin, mogą pełnić posługę w Parafialnej Poradni Rodzinnej oraz posiadając misję kanoniczną, mogą rozwijać różne formy duszpasterstwa parafialnego. Zachęcamy chętnych (osoby indywidualne oraz małżeństwa) do zgłoszenia się do udziału w tym Studium. Więcej informacji u księdza Proboszcza.
 5. 12. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą z cyklu „Biblia Audio”, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów.
 6. Bardzo prosimy o uszanowanie kościoła i wszystkich sprzętów, które znajdują się w kościele, a także tablic informacyjnych. Ktoś w ostatnim czasie uszkodził dystrybutor wody święconej oraz zniszczył tablicę informującą o tym, kto finansował wymianę dachu na naszym kościele. Teraz musimy wydrukować tablice na własny koszt.
 7. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Marek DUDEK ze Szczereża i Krystyna Teresa ZAURSKA ze Szczereża (1);

Konrad OPYD ze Szczawy i Agata NAJDUCH z Łącka (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy kościele w Łącku. Koszt 80 zł., zapisy w kancelarii parafialnej. Pielgrzymów, którzy wybierają się na całą pielgrzymkę zachęcamy by zapisali się na powrót na autokary organizowane przez naszą Parafię (koszt 50 zł). Organizujemy także autobus, który zawiezie pielgrzymów do Tarnowa na rozpoczęcie pielgrzymki w dniu 17 sierpnia (koszt 20 zł).

33. INTENCJE MSZALNE 14-21.08.2022 – pulpit i strona www Ogłoszenia XX niedziela zwykła – 2022-08-14 strona www