Ogłoszenia parafialne.

33-390 Łącko 44; tel. 18 444 62 40

www.parafia.elacko.pl

UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8 kwietnia 2018

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

1. Niedziela Bożego Miłosierdzia to okazja, by uwielbić Boga za miłosierdzie, którego dostępujemy tak często, a zwłaszcza przyjmując sakramenty święte. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 15.00
  1. W dzisiejszą niedzielę swoje święto obchodzi „Caritas”. Z tej okazji składamy członkom Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas serdeczne życzenia otwartego na potrzeby ludzi serca. Niech Was w czynieniu dobra wspomaga błogosławieństwo Miłosiernego Pana. Spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas” – środa po wieczornej Mszy świętej.
  1. Przy wyjściu z kościoła będzie dzisiaj zbierana ofiara do puszki na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00.
  1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w Łącku o godz. 6.30 i 18.00, na Szczereżu o godz. 17.00.

Tego dnia podczas wszystkich Mszy świętych będzie można podjąć duchową adopcję. Czym ona jest? Pełna poprawna nazwa brzmi: “Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą“. Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, czy adopcyjnej. Ale jest to podjęcie się modlitwy w intencji dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa przez 9 miesięcy, a więc przez okres wzrostu dziecka w łonie matki. Przez ten czas odmawia się codziennie jeden dziesiątek różańca, specjalną modlitwę w intencji poczętego dziecka, a także podejmuje się jakiegoś postanowienia. Serdecznie zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy w obronie życia dzieci.

Jutro przy wejściu do kościoła będzie można wziąć deklaracje Duchowej Adopcji. Te deklaracje podpisane złożymy podczas Mszy świętej.

1. W czwartek (12 kwietnia) o godz. 16.00 w kościele w Łącku odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców ze szkół w Łącku i Maszkowicach. W kaplicy na Szczereżu również w czwartek o godz. 16.00 – spotkanie dzieci i rodziców ze szkoły w Szczereżu.
  1. W czwartek (12 kwietnia) o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych ze wszystkich parafii naszego dekanatu. Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Zespołu Synodalnego naszej Parafii. Spotkanie poprowadzi sekretarz Synodu, ks. dr Piotr Cebula.
  2. W piątek (13 kwietnia) serdecznie zapraszamy na różaniec w intencji biednych grzeszników o godz. 17.15 oraz Mszę świętą wieczorną.
  1. W przyszłą niedzielę (15 kwietnia) podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce wprowadzenie pięciu małżeństw do Domowego Kościoła, który stanowi gałąź Ruchu Światło-Życie.
  1. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k/Sanoka. Pielgrzymka odbędzie się 28 kwietnia (sobota). Koszt – 30zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 20 kwietnia.
  1. W dniach 25 czerwca do 7 lipca 2018 r., Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER zaprasza na „Rekolekcje w drodze” prowadzone przez ks. Krzysztofa Orła. Program pielgrzymki obejmuje odwiedzenie Grecji i Włoch. Celem jest San Giovani Rotondo z racji 50 rocznicy śmierci i 100 rocznicy stygmatyzacji Św. Ojca Pio. Na szlaku znajdują się także m.in: Meteory, Efez, Korynt, Ateny, Gargano, Neapol, Pompeje i wiele innych ciekawych miejsc. Szczegóły w Biurze ITER w Tarnowie, przy ul. Urszulańskiej 9, od. poniedziałku do piątku, w godz. Od 9.00 – 16.00; tel. 728817147; 1466891402 a także na www.ddpt-iter.pl
  1. Dziękujemy za ofiary złożone w święta Wielkanocne. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresów: Łącko 614 i Maszkowice 45 oraz na misje z 9, 12 i 26 Róży.
  1. Intencje pogrzebowe:
  • Śp. Jadwiga Kulpa – greg. – ks. Krzysztof Tyliszczak (Anglia) – 8.04-7.05
  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Pyrdoła z Łącka. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!