Ogłoszenia parafialne – 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

• Dzisiaj o 15.00 Msza św. i opłatek dla osób z niepełnosprawnościami z dekanatu Łącko i Krościenko. Serdecznie zapraszamy.

• Wójt Gminy Łącko i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zapraszają dzisiaj na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza wraz z solistami. Początek o 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. Wstęp wolny.

• Jutro (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jezus Chrystus objawia się poganom, których reprezentują trzej Mędrcy. Zewnętrznym znakiem naszego otwarcia na Chrystusa jest napis, który umieszczamy poświęconą kredą na drzwiach naszych domów: C+M+B+2020 (Christus Mansionem Benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie). Kredę i kadzidło do okadzenia naszych mieszkań można będzie nabyć w poniedziałek przed kościołem albo w zakrystii. Rozprowadzać je będzie młodzież z Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas, która w ten sposób chce pozyskać fundusze na dofinansowanie wakacyjnej oazy. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po każdej Mszy świętej.

• Jutro 11.15 z rynku wyruszy Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, kolędników misyjnych w swoich strojach, dzieci, młodzież i dorosłych w strojach regionalnych, wszystkich chętnych. Powędrujemy ulicami Łącka przy śpiewie kolęd, a następnie złożymy pokłon Małemu Jezuskowi w żłóbku. O 12.00 Msza św.

• 6 stycznia to także Diecezjalny Dzień Misyjny. Składka przeznaczona na pomoc dla polskich misjonarzy (Ad Gentes). To także patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dzieci kolędujące w Łącku, Czerńcu i Maszkowicach zebrały 14.880 zł i 10 Euro, dzieci ze Szczereża 1.700 zł. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!

• Serdecznie zapraszamy na przedstawienie „Jasełek” przygotowane przez dzieci z przedszkola „Kraina uśmiechu”. Odbędzie się ono w poniedziałek, 6 stycznia, o 15.00 w sali teatralnej Domu Katechetycznego.

• W sobotę, 11 stycznia, w Krynicy, w parafii pw. św. Antoniego odbędzie się XXII Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Zbiórka przed wyjazdem o 8.00 na parkingu przy kościele, w Szczereżu o 8.15. Rodziców dzieci, które uczestniczyły w kolędzie misyjnej i chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o pobranie i wypełnienie odpowiedniej zgody.

• W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Wspomnijmy swój własny chrzest. Po Mszy świętej o 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Szczereżu po Mszy o 7.45.

• Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej w Czarnym Potoku 12 stycznia.

• W przyszłą niedzielę również Bożonarodzeniowy koncert Orkiestry Symfonicznej, Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, Chóru Szkoły Muzycznej, Chóru z Maszkowic i Chóru Parafialnego „Zew gór” o 15.00 w kościele parafialnym.

• Kancelaria parafialna do zakończenia kolędy jest czynna tylko rano.

• Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w Nowy Rok.

• “Stowarzyszenie LGD “Brama Beskidu” serdecznie zaprasza na spotkania informacyjno-konsultacyjne dotyczące projektów grantowych w poszczególnych gminach w dniach:

20.01.2020 r. w godz. 9:00-12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu;
21.01.2020 r. w godz. 9:00-12:00 w Powiatowo i Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu;
22.01.2020 r. w godz. 9:00-12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku.

Podczas spotkań będzie można otrzymać informacje dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Brama Beskidu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.”