Ogłoszenia parafialne – 18. Niedziela zwykła – 02.08.2020

 

 

Intencja ogólna: za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu, w tym marynarze, rybacy i ich rodziny.

Intencja parafialna: za parafian uzależnionych od alkoholu o nawrócenie i uzdrowienie i za rodziny alkoholików o potrzebne łaski; o zachowanie od koronawirusa

 

 • Przeżywamy dziś 18. Niedzielę zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna. Za tydzień po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

 

 • Na początku sierpnia ponownie zwracamy się z wielką prośbą o dar modlitwy i umartwienia ofiarowane za tych, którzy nadużywają alkoholu.

 

 • W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek (4 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów

– czwartek (6 sierpnia) – święto Przemienienia Pańskiego;

– piątek (7 sierpnia) – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek  Najświętszej Marii Panny, które posługują w naszej parafii

– sobota (8 sierpnia) – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 

 • W tym tygodniu przypada także I czwartek i I piątek miesiąca:

– w I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii:

– w I piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy własne i całego świata.

Do sakramentu pokuty zapraszamy w środę (klasy  IV, V, VI), w czwartek (klasy VII i VIII) i w piątek (młodzież i dorośli). Spowiedź rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00; na Szczereżu w piątek o godzinie 15.30.

 

 • W środę i czwartek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 8.00-9.00. W piątek kancelaria nieczynna.

 

 • Odwiedziny chorych: wszyscy księża w piątek od godz. 8.30

 

 • W Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się dziś „Wielki odpust ku czci Przemienienia Pańskiego”. Szczegółowe informacje o porządku nabożeństw w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 

 • Aktualne informacje odnośnie tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę pod hasłem: „Idźcie… Mk 16,15”. Piesza Pielgrzymka dotrze na Jasną Górę 25 sierpnia. Do sanktuarium w grupie „19″ wchodzą osoby, które szły w niej na trasie. Inni mogą pojechać jako witający pielgrzymów. Zapisy na wyjazd można dokonać przez formularz umieszczony na stronie Facebook Grupy 19: www.facebook.com/Grupa19PPT. Data zamknięcia formularza zapisów na ten wyjazd to 17 sierpnia. Wyjazd do Częstochowy na wejście Pielgrzymki – 25 sierpnia ok. godz. 9.00. Przystanki, z których autobusy będą odjeżdżać to: Czarny Potok, Jazowsko, Kadcza, Kamienica, Krościenko, Łukowica, Podegrodzie, Szczawa, Tylmanowa, Zabrzeż. Koszt wyjazdu to 40 zł.

Wszystkich, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce zachęcamy do modlitewnego, duchowego pielgrzymowania

 

 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne– 11.570 zł. W przyszłą niedzielę składka Uniwersytet Papieski Jan Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 • Dziękujemy wszystkich, którzy wspierają budowę Krzyża na Cebulówce, jako pomnik i wotum za 800 lat istnienia parafii i 300 lat konsekracji kościoła oraz upamiętnienie 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że ofiary i darowizny na ten cel można wpłacać na konto parafialne (nr. na naszej stronie internetowej). W tytule wpłaty prosimy wpisywać „Darowizna – Krzyż na Cebulówce”. Serdeczne Bóg zapłać składamy Państwu Małgorzacie i Józefowi Franczyk, Właścicielom Firmy GLINIK i Restauracji „Pod Jabłonią” za ofiarowanie środków na zakup metalowych belek na krzyż (to ok. 1/5 kosztów całości projektu).

 

 • Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” podejmowane są m.in. kwestie dotyczące przyczyn nieważności sakramentu małżeństwa.

 

 • Związek Podhalan zaprasza na Mszę św. na Cisowym Dziole pod Modynią w dniu 9 sierpnia o godz. 15.00. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Przypominamy, że w terenie także obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego, takie, jak odpowiedni dystans i maseczki…

 

 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Zapraszamy do naszego kościoła na Msze św. i inne nabożeństwa.

 

 • Zapowiedzi przedślubne:

Paweł Władysław WIELOSIK z Kadczy i Sylwia Maria TWARDOWSKA z Zawodzia Maszkowskiego (3);
Marek Ryszard WILCZYŃSKI z Barcic i Kinga Julia GROMALA z Łącka (3);
Jan MOZDYNIEWICZ z Łącka i Wiktoria NAWARA z par. św. Józefa Robotnika w Kielcach (1);
Michał Jan MIROTA z Łącka i Paulina LEŚNIAK z Wrzaw (1).

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych.

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!