Ogłoszenia parafialne – 18. Niedziela zwykła – 01.08.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021

Intencja ewangelizacyjna: Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Intencja parafialna: Módlmy o wyzwolenie z nałogu alkoholizmu dla wszystkich uzależnionych. Módlmy się za wszystkich członków ich rodzin.

 1. Przeżywamy dziś 18. Niedzielę zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna. Za tydzień po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który tradycyjnie w Polsce jest czasem modlitwy i wynagradzania Bogu za grzechy alkoholizmu. Zwracamy się z apelem do wszystkich Parafian o dar modlitwy i umartwienia, czyli abstynencji. Ofiarujmy tę abstynencję za wszystkich, którzy nadużywają alkoholu. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej jest Księga Trzeźwości, w której można zapisać swoje postanowienie powstrzymania się od alkoholu. Wielu ludziom to bardzo pomaga i motywuje do abstynencji, a przez to być może ratuje ich życie. Można także wpisywać swoje zobowiązania do księgi próśb i łask wystawionej przez obrazem bł. siostry Celestyny. Miejmy oczy otwarte w sąsiedztwie i chciejmy wspierać te rodziny, które zmagają się z problemem alkoholowym któregoś z członków rodziny. Nie bądźmy obojętni na dramat, jaki często rozgrywa się tuż obok nas.
 3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– środa (4 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbiter, patrona proboszczów;

– piątek (6 sierpnia) – święto Przemienienia Pańskiego Msze św. o 6.30, ;

– sobota (7 sierpnia) – wspomnienie dowolne bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek  Najświętszej Marii Panny, które posługują w naszej parafii.

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:

Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie rano od 6.00 i po południu od 17.00. W kaplicy na Szczereżu spowiedź w piątek od 15.30.

– W Pierwszy Czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. W czasie adoracji będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i w intencji nowych powołań z naszej parafii.

– W Pierwszy Piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy własne i całego świata. W tym dniu modlitwą i ofiarami wspieramy misje święte.

– W Pierwszą Sobotę miesiąca za do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkie mamy w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące o dar potomstwa. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo mam oczekujących narodzin swoich dzieci i rodziców starających się o dar potomstwa. Tego dnia o 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

 1. Odwiedziny chorych – Ks. Rafał odwiedzi chorych w czwartek od 8.30, ks. Proboszcz, ks. Włodzimierz i ks. Arkadiusz w piątek od godz. 8.30.
 2. W Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się dziś „Wielki odpust ku czci Przemienienia Pańskiego”. Szczegółowe informacje o porządku nabożeństw w gablocie i na stronie internetowej Sądeckiej Fary.
 3. Informacja od Dyrektora Piesze Pielgrzymki Tarnowskiej: „Eucharystia daje życie to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII 2021 r. Radio RDN małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki a o godzinie 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski. Zachęcamy do przeżywania pielgrzymki korzystając z materiałów formacyjnych, które dostępne są w aplikacji oraz uczestniczyć w Mszach św. i spotkaniach organizowanych przez przewodników grup pielgrzymkowych. Od sierpnia zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup. Wszystkich, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce zachęcamy do modlitewnego, duchowego pielgrzymowania
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne: taca – 11.900 zł, koperty i konto parafialne – 3.300 zł. Puszka Caritas: 5.410 zł; św. Krzysztof: 3.146 zł.

Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne: Łącko nr: 9, 64, 111, 336, 565, 595, 622, 697, 698A, 722, 792, 930; Szczereż nr: 86; Kicznia nr: 20; Ofiara z Tarnowa.

 1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o tym, kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya, a także o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła.
 2. Zbliża się Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Czas najwyższy, by pomyśleć o wieńcach żniwnych. W tym roku o przygotowanie wieńców prosimy mieszkańców: Łącko – ul. Krakowska; Czerniec – oś. Berlinga Ścieżki; Maszkowice – Centrum; Szczereż – Dołki. Zdajemy sobie sprawę, że coraz mniej jest u nas tradycyjnego rolnictwa, więc poddajemy nową ideę. W miejsce klasycznego wieńca można byłoby przygotować np. jakiś ładnie skomponowany kosz z kłosami zbóż, owocami, warzywami i ziołami.
 3. Związek Podhalan Oddział Tylmanowa zaprasza na Mszę św. na Błyszczu dzisiaj o godz. 14.00.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Zapraszamy do naszego kościoła na Msze św. i inne nabożeństwa.
 5. Od dłuższego czasu zauważamy, że niektórym z naszej wspólnoty nie wystarczają dodatkowe miejsca siedzące na zewnątrz i muszą mieć miejsca z oparciem o mur. Pragniemy przypomnieć, aby ławki ustawione przed Kościołem pozostawały na swoim miejscu. Przypominamy także, aby dbając o bezpieczeństwo swoje i kierowców nie stać podczas nabożeństw za bramą lub wprost na drodze.
 6. W minionym tygodniu dzięki osobom, które zadeklarowały wolę modlitewnego czuwania w kościele mogliśmy otworzyć nasz kościół w ciągu dnia dla wszystkich, którzy chcą wejść do środka, pomodlić się i zwiedzić. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dyżuru. Wciąż jeszcze mamy wolne godziny (zwłaszcza po południu). Bardzo prosimy o zgłaszanie się w celu uzupełnienia listy. W poniedziałek i w sobotę przed południem z uwagi na odbywające się sprzątanie kościoła dyżur nie będzie konieczny.
 7. Ks. Piotr Nowak przez cały sierpień będzie odprawiał Msze św. w intencji wszystkich dobrodziejów naszego Tarnowskiego Seminarium.
 8. W dniu 7 i 8 sierpnia na Górze Zyndrama tradycyjna Watra Archeologiczna. Szczegółowy program będzie na plakatach.
 9. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mateusz DORA z Łącka i Sylwia DUDA z Zagorzyna (3);

Bartłomiej Łukasz KUMOR ze Świniarska i Ewelina Maria BABEŁ z Łącka (2);

Dawid Patryk KRZYŻAK z Nowego Sącza i Alicja Barbara TWARDOWSKA z Maszkowic (1);

Michał CEBULA z Czerńca i Barbara ZAJĄC z Ponic (1);

Sławomir Mariusz LIZAK z Maszkowic i Kinga Małgorzata ZBOZIEŃ z Kamienicy (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

2021-08-01 – XVIII Niedziela zwykła