Ogłoszenia parafialne – 16. Niedziela Zwykła – 19.07.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 16. Niedziela Zwykła – 19.07.2020(+++)

Intencja ogólna: za współczesne rodziny, aby były wspierane miłością, szacunkiem i radą.
Intencja parafialna: za wszystkich kierowców samochodów, motocyklistów, rowerzystów i pieszych użytkowników dróg.

 1. Przeżywamy dziś 16. Niedzielę Zwykłą. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Składka w przyszłym tygodniu – inwestycyjna.

 1. Dzisiejsza niedziela jest dla naszej parafii niedzielą adoracyjną. Podejmujemy całodzienną adorację jako akt uwielbienia, dziękczynienia i przebłagania za grzechy. Prośmy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie o zachowanie od wirusa i o wszystkie potrzebne łaski. Przepraszajmy za wszystkie nasze grzechy. Prośmy także o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, polecajmy nasze rodziny, osoby chore, cierpiące i samotne, módlmy się o zachowanie od koronawirusa i prośmy o dobrą pogodę dla wszystkich rolników i sadowników a także o zachowanie od kataklizmów. Z uwagi na niedzielny porządek Mszy św., adoracja będzie przebiegać w sposób następujący:

Przed południem po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji dla wszystkich aż do następnej Mszy św. Zachęcamy wszystkich, aby poświęcić chwilę swojego czasu Temu, który dla nas poświęcił całe swoje życie. Po południu adoracja po Mszy św. o godz. 12.00 aż do godz. 18.00. Adorację zakończymy Mszą św. o godzinie 18.00.

Po południu w godzinach 13.00-14.00 zapraszamy szczególnie mieszkańców Czerńca; mieszkańców Łącka w godz. 14.00-15.00; o 15.00 Godzina Miłosierdzia; Mieszkańców Maszkowic zapraszamy w godz. 16.00-17.00; Członków Modlitewnego bractwa Celestyńskiego, Akcji Katolickiej, Parafialnej Caritas, Zespołu Synodalnego, oraz młodzież w godz. 17.00-18.00. Mieszkańców Szczereża zapraszamy na adorację w kaplicy po porannej Mszy św., a także do kościoła parafialnego.

 1. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – bł. Czesława, kapłana i św. Małgorzaty, patronki Nowego Sącza; w tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Proboszcz Czesław. Czcigodnemu Solenizantowi w tym szczególnym dniu życzymy wielu łask Bożych, dużo zdrowia i potrzebnych sił w posłudze dla dobra i duchowego wzrostu całej naszej wspólnoty parafialnej. Niech patron bł. Czesław – zawsze wspiera Księdza Proboszcza swoją opieką i przemożnym wstawiennictwem.

– w środę – św. Marii Magdaleny, święto;

– w czwartek – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

– w piątek – św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji tarnowskiej;

– w sobotę – św. Jakuba Apostoła, święto oraz św. Krzysztofa;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza dziadkom, składamy najlepsze życzenia.

 1. W najbliższy piątek przypada kolejny nasz „Dzień Celestyński”. Wszystkich członków Celstyńskiego Bractwa Modlitewnego, rodziny kapłanów i sióstr zakonnych oraz innych czcicieli błogosławionej s. Celestyny Faron zapraszamy o godzinie 17.00 na spotkanie modlitewne, różaniec oraz Eucharystię. Za przyczyną błogosławionej Celestyny będziemy modlić się w intencjach zapisanych w księdze próśb i łask, za kapłanów i siostry zakonne, oraz o nowe powołania zakonne i kapłańskie z naszej Parafii. Będziemy także dziękować za liczne łaski jakie otrzymujemy za Jej przyczyną.
 2. W przyszłą niedzielę z okazji obchodzonego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżnych i wszystkich użytkowników dróg, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie błogosławieństwa będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie samochodów. Od lat MIVA Polska apeluje, by przeznaczać 1 grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr. Będzie można także nabyć breloczek z modlitwą do św. Krzysztofa.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 dzień skupienia dla narzeczonych.
 4. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” obszerny artykuł o naszej parafii. Z tej racji zamówiliśmy więcej egzemplarzy.
 5. Wszystkich chętnych do podjęcia duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę zachęcamy do wpisania się na listę wyłożoną w przedsionku kościoła
 6. Wszystkim parafianom oraz gościom wypoczywającym w Łącku życzymy miłego tygodnia.
 7. Intencje pogrzebowe

śp. Maria Mrówka – 04-30.07.2020 – ks. prał. Józef Trzópek (poza parafią)

śp. Janina Zygadło – 01-30.07.2020 – ks. Marek Kujawski;

śp. Janina Zygadło – 11.07 – 15.08.2020 – ks. Andrzej Wus (Ukraina);

śp. Władysława Farion – 06-26.07.2020 (bez 19.07.) – ks. Włodzimierz Chwałek (poza parafią);

śp. Jan Gromala – 12.07-10.08.2020 – ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów);

 1. Zapowiedzi przedślubne:

Szymon GONCIARZ z Czerńca i Anna KAŁUŻNY z Olszany (3);

Damian Dawid DUDA z Czerńca i Agata Stanisława TOKARCZYK-DUDA z Czerńca (3);

Daniel Jan SZLĘK z Kiczni i Ewelina Elżbieta GROMALA z Łącka (3);

Paweł Władysław WIELOSIK z Kadczy i Sylwia Maria TWARDOWSKA z Zawodzia Maszkowskie (1);

Marek Ryszard WICZYŃSKI z Barcic i Kinga Julia GROMALA z Łącka (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych.

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!