OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021

Intencja powszechna (Przyjaźń społeczna): Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Intencja parafialna: Módlmy się za rolników i sadowników o dobrą pogodę. Módlmy się za wszystkich przebywających na urlopach i wakacjach.

• Przeżywamy dziś 15. Niedzielę Zwykłą. Po porannej Mszy św. w Łącku i na Szczereżu zmiana tajemnic różańcowych.

• W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

– wtorek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów diecezji tarnowskiej; U nas o godz. 18.00 z racji 13 dnia miesiąca lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Antoni Gabryś, były misjonarz w Ekwadorze, obecnie pracuje w Hiszpani. Do niesienia figurki i prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszamy Róże: 11, 12, 13, 14, 15. Gdyby któraś Róża nie mogła się pojawić to prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.

– czwartek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

– piątek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu będzie możliwość powierzenia się Matce Bożej i założenia Szkaplerza. Zachęcamy gorąco do powierzenia się w opiekę Matki Bożej Szkaplerznej. Ten szkaplerz trzyma w swoich rękach Matka Boża z głównego ołtarza w naszym kościele;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

• Wszystkim gościom i turystom odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego odpoczynku i zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa.

• W następną niedzielę (18 lipca) składka na tacę przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Składka inwestycyjna na naszą parafię będzie 25 lipca.

• Związek Podhalan Oddział w Łącku zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę św. na Cisowym Dziole o godz 15.00

• Serdecznie zapraszamy 18 lipca (niedziela) na 26. Akcję Oddawania Krwi pod hasłem ,,Uratuj choć jedno życie!” w Zespole Szkół im. św. Kingi w Łącku. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli podzielenia się tym darem, gdyż krew jest szczególnie potrzebna. Rejestracja od 8:00 do 12:30. Przed oddaniem krwi należy koniecznie zjeść lekki posiłek i odpowiednio nawodnić organizm. Nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą maseczki ochronnej i dowodu osobistego.W niedzielę (25 lipca) po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów (samochodów, motocykli, motorowerów, rowerów, itp.) połączone z Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Będzie można nabyć breloczki ze św. Krzysztofem.

• Dziękujemy strażakom z OSP w Łącku za sprawną akcję wypompowania wody z zalanych pomieszczeń w Domu Parafialnym po awarii hydrantu.

• Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. o relacjach Polski z Izraelem i działalności Fundacji św. Józefa.

• Fundacja „Po Zdrowie do Natury” budująca markę „Miodny Szlak” zaprasza prowadzących ciekawa inicjatywę, produkt, świadczących ciekawą usługę, lokalnych producentów, rolników, artystów, rękodzielników, prowadzących własną działalność (np. agroturystykę, ośrodek rehabilitacji, restaurację, pasiekę, spa) i działających na obszarze Powiatu Nowosądeckiego do kontaktu, by móc się ubiegać o uzyskanie prawa do używania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Miodny Szlak. Kontakt: Fundacja Po Zdrowie do Natury – Miodny Szlak. Kamianna 50, 33-336 Łabowa; e-mail: biuro@pozdrowiedonatury.pl; tel. 537236572

• Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne.

Inwestycyjne: Łącko nr: 35, 310, 509, 763

Maszkowice nr: 171, 184

oraz ofiara od mieszkańców rejonu Czerniec-Byniowa

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Nowak z Maszkowic. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…

• Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Adam RUSEK z Niskowej i Natalia ZĄBEK z Łącka (3);

Kamillus BASISTA z Krakowa (wcześniej z Tenczyna) i Kinga Anna OCHODA
z Krakowa (wcześniej z Łącka) (2);

Krzysztof HRABIA z Siemianowic i Monika PACHUT z Łącka (1);

Szymon SETLAK z Łącka i Natalia SALABURA z Nowego Sącza (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

• Intencje pogrzebowe:

– śp. Tadeusz Koza                  12-17.07.              ks. Rafał (poza parafią)

– śp. Edward Hebda                 14.07-16.08.         ks. Rafał Zborowski (Ukraina)