OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15. NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022

Papieska intencjaZa osoby starsze – Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Intencja parafialna: Módlmy się o odpowiednią pogodę na czas żniw i zbiorów owoców i  o zachowanie od klęsk żywiołowych.

1. Przeżywamy dzisiaj 15 Niedzielę Zwykłą. Przypominamy, że jest to czas urlopów księży. Kancelaria czynna codziennie w godz. 8.00-9.00 oraz po wieczornej Mszy św. W niedziele i święta kancelaria nieczynna. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się księdzem dyżurnym – tel. 571-343-406.
  1. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

– wtorek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

– środa, 13 lipca – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji tarnowskiej;

– piątek, 15 lipca wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

– sobota, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu po Mszy św. będzie możliwość powierzenia się Matce Bożej i założenia Szkaplerza. Zachęcamy gorąco do powierzenia się w opiekę Matki Bożej Szkaplerznej. Ten szkaplerz trzyma w swoich rękach Matka Boża z głównego ołtarza w naszym kościele;

1. W poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie informacyjne przed wyjazdem na OAZĘ MINISTRANTÓW w KOŁOBRZEGU. Serdecznie zapraszam Rodziców wraz z synami. Obecność obowiązkowa.
  2. W przyszłą środę z racji 13 dnia miesiąca lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie i procesję różańcową wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Ks. Proboszcz postanowił, że z procesją różańcową na rynek będziemy udawać się w maju i październiku – na rozpoczęcie i na zakończenie nabożeństw fatimskich. Do niesienia figurki i prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszamy Róże: 11, 12, 13, 14. Do niesienia figurki przy ostatnim dziesiątku różańca zapraszamy tych, którzy mają jakąś swoją ważną intencję do przedstawienia Matce Bożej. Gdyby któraś Róża nie mogła się pojawić to prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  1. Witamy w naszej parafii wszystkich urlopowiczów i turystów. Życzymy dobrego odpoczynku w kontakcie z naszą piękną przyrodą i mieszkańcami.
  1. Związek Podhalan Oddział w Łącku zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na Mszę św. w oprawie góralskiej w Kaplicy św. Jana Pawła II na Cisowym Dziole pod Modynią (Krzyż na Zakiczni-Młyńczyskach).
  1. W związku z wakacjami i panującymi upałami, przypominamy raz jeszcze, że kościół jest miejscem świętym i przeznaczonym do modlitwy. Stój, w jakim się pokazujemy na nabożeństwach powinien być strojem odpowiednim do kościoła, a nie na plażę. Chodzi o to, aby nasz strój nie raził niczyjej wrażliwości czy to religijnej czy estetycznej i by nie przeszkadzał innym w modlitwie. Myślmy nie tylko o sobie, ale i o innych.
  1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Inwestycje parafialne: Łącko nr: 513, ofiary anonimowe; Cmentarz: Łącko nr: 513; Ogrzewanie: Łącko nr: 513; Misje: 34 Róża Mężów Św. Ojca Pio.
  1. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła. Jest jeszcze drugi powód: jeżeli nie będziemy zamykać drzwi, to w kościele będzie tak gorąco, jak na zewnątrz.
  1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.
  1. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Dariusz KLIMEK z Łącka i Paulina MYJAK z Łącka (1);

Jakub KURZEJA z Gołkowic Dolnych i Aneta SZCZEPANIAK z Łącka (1);

Patryk BARSKI z Nizin i Zofia Franczyk z Łącka (1);

Kamil ZĄBEK z Szczereża i Małgorzata LIROWSKA z Woli Kosnowej (1);

Adrian POPARDA z Maszkowic i Sylwia SŁAWIŃSKA z Ostrowca Świętokrzyskiego (1);

Piotr Paweł KUDEŁKA z Olszanki i Zofia Barbara LIPIEŃ z Łącka (2);

Szymon TOMASIAK z Łącka i Agnieszka KOWALCZYK z Łukowicy (2);

Konrad Artur PIKSA z Czerńca i Karolina Katarzyna PIKSA z Trzetrzewiny (3);

Michał Wojciech KUDASIK z Nowego Targu i Alicja Stanisława Trembecka z ŁĄCKA (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Co roku 25 sierpnia wiele osób jedzie do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. By to ułatwić organizujemy autokary z naszej parafii. W programie czas na prywatną modlitwę oraz udział we Mszy Świętej na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Będzie także możliwość dołączenia do gr. 19 na postoju na ul. Hektarowej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy kościele w Łącku. Koszt 80 zł., zapisy w kancelarii parafialnej. Pielgrzymów, którzy wybierają się na całą pielgrzymkę zachęcamy by zapisali się na powrót na autokary organizowane przez naszą Parafię (mamy dla nich rabat, koszt biletu to 50 zł). Organizujemy także autobus, który zawiezie pielgrzymów do Tarnowa na rozpoczęcie pielgrzymki w dniu 17 sierpnia (koszt 20 zł).

Ogłoszenie społeczne. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 12 lipca 2002  o godz. 15.45 na parkingu przy kościele. Szczegóły na ulotkach i plakatach.