Ogłoszenia parafialne – 14. Niedziela Zwykła – 04.07.2021

Intencja powszechna (Przyjaźń społeczna): Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich naszych parafian, którzy ucierpieli w ostatnich anomaliach pogodowych. O zachowanie od klęsk żywiołowych.

• Przeżywamy dziś 14. Niedzielę zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do oddania czci Bogu. Przypominamy, że adoracja daje nam możliwość spotkania i rozmowy z Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Przypomnienie dotyczy zwłaszcza wszystkich, którzy nie potrafią zwykle zaczekać nawet na końcowe błogosławieństwo. Czyżby nie potrzebowali błogosławieństwa Bożego w swoim życiu.

• Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla poszkodowanych w ostatnich anomaliach pogodowych w Nowej Białej, Koniuszowej i Librantowej w ramach naszej Diecezjalnej Caritas.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowaniei przeżycie naszego parafialnego Odpustu. Dziękujemy ks. Piotrowi Adamczykowi za Triduum przygotowujące do odpustu. Dziękujemy ks. Prałatowi Antoniemu Myjakowi za posługę kaznodziejską przez całą niedzielę, oraz za przewodniczenie i kazanie na sumie odpustowej. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, ich rodzicom, dziękujemy wszystkim niosącym sztandary, feretrony, baldachim. Dziękujemy strażakom, Orkiestrze Dętej im. Tadeusza Moryto pod dyrekcją dra hab. Stanisława Strączka oraz chórowi parafialnemu „Zew Gór” pod dyrekcją Marcina Wnęka. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymają piękną tradycję i przychodzą na uroczystości w naszych regionalnych strojach. Siostrom i Pani Basi dziękujemy za przygotowanie kościoła. Dziękujemy Paniom w kuchni za przygotowanie uroczystego obiadu dla księży z dekanatu. Dziękujemy Panu Stanisławowi Pachutowi właścicielowi Firmy Spawmex-Ps za przygotowanie dodatkowych ławek oraz za wykonanie zabezpieczeń w bramach od strony drogi.

• Informujemy że ze względu na bezpieczeństwo wejście na plac kościelny od strony pomnika bł. Celestyny i brama główna pozostaną zamknięte. Apelujemy, by nie stać w czasie nabożeństw na drodze. Droga jest naprawdę niebezpieczna, a zauważyliśmy, że stają tam nawet rodzice z dziećmi.

• W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Łącku i na Szczereżu po Mszach św. porannych.

• W przyszłą niedzielę będziemy gościć z kazaniami Misjonarza pracującego w Boliwii ks. Pawła Żurowskiego.

• W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek; bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Jest to także Patronalne święto Apostolstwa Chorych. Bł. Maria Teresa jest także patronką misji diecezji tarnowskiej.

– czwartek;  św. Jana z Dukli, prezbitera;

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i ofiarujemy dar modlitwy.

• Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, oraz o założycielu michalitów
    bł. Bronisławie Markiewiczu.

• Witamy w naszej parafii wszystkich urlopowiczów i turystów. Życzymy dobrego odpoczynku w kontakcie z naszą piękną przyrodą i mieszkańcami.

• Zwracamy się z apelem i propozycją dla tych, którzy dysponują czasem w ciągu dnia. Byłoby cudownie, gdyby nasz kościół mógł być otwarty w ciągu dnia dla wszystkich, którzy chcą się pomodlić, a także dla turystów. Takie jednak otwarcie wymaga zapewnienia bezpieczeństwa. Planujemy założyć monitoring, ale to jest perspektywa trzech-czterech tygodni. Do tego czasu można byłoby otworzyć kościół, gdyby przynajmniej jedna osoba była w kościele i miała oko na odwiedzających. Gdyby nam się udało zrobić zmiany co godzinę to potrzebowalibyśmy do dyżuru 10 osób na każdy dzień. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do tego rodzaju służby.

• Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne:

Ofiary na cele inwestycyjne: Łącko nr: 468, 548, 686, 749

Ofiary na misje Łącko: 241

• Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Adam RUSEK z Niskowej i Natalia ZĄBEK z Łącka (2);

Kamillus BASISTA z Krakowa i Kinga Anna OCHODA z Krakowa (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

•  Intencje pogrzebowe:

– śp. Jadwiga Pogwizd           05-24.07 (bez niedziel)                      ks. Marcin Patycki (Włochy)

– śp. Janina Babik                   09.07-07.08 (Msze św. gregoriańskie) ks. Filip Lorenc (diec. radomska)

– śp. Janina Babik                   09.07-05.08                                        ks. Marcin Zieliński (Włochy)

– śp. Janina Babik                   09.07-06.08                                        ks. Marcin Ziółko (Włochy)