OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14. NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.07.2022

Papieska intencjaZa osoby starsze – Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Intencja parafialna: Módlmy się o dobry deszcz i o zachowanie od klęsk żywiołowych. Módlmy się za wszystkich parafian wyjeżdżających na wakacje i za gości spędzających wakacje w naszej parafii.

1. Przeżywamy dzisiaj 14 Niedzielę Zwykłą. Przypominamy, że jest to czas urlopów księży. Kancelaria czynna codziennie w godz. 8.00-9.00 oraz po wieczornej Mszy św. W niedziele i święta kancelaria nieczynna. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się księdzem dyżurnym – nr: kom.: 571343406.

1. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– środa, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej; święto patronalne Apostolstwa chorych;

– piątek, 8 lipca, – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. W czasie adoracji będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i w intencji nowych powołań z naszej parafii.

1. Odwiedziny chorych z Komunią świętą z okazji I piątku: ks. Włodzimierz i ks. Jan w środę, 6 lipca od godz. 8.30.

1. W związku z wakacjami i panującymi upałami, przypominamy raz jeszcze, że kościół jest miejscem świętym i przeznaczonym do modlitwy. Stój, w jakim się pokazujemy na nabożeństwach powinien być strojem odpowiednim do kościoła, a nie na plażę. Chodzi o to, aby nasz strój nie raził niczyjej wrażliwości czy to religijnej czy estetycznej i by nie przeszkadzał innym w modlitwie. Myślmy nie tylko o sobie, ale i o innych.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Ofiary na cele inwestycyjne: Czerniec nr: 1; Maszkowice nr: 215.

1. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła. Jest jeszcze drugi powód: jeżeli nie będziemy zamykać drzwi, to w kościele będzie tak gorąco, jak na zewnątrz.

1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” ciekawy materiał na temat: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawią.

1. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Piotr Paweł KUDEŁKA z Olszanki i Zofia Barbara LIPIEŃ z Łącka (1);

Szymon TOMASIAK z Łącka i Agnieszka KOWALCZYK z Łukowicy (1);

Konrad Artur PIKSA z Czerńca i Karolina Katarzyna PIKSA z Trzetrzewiny (2);

Michał Wojciech KUDASIK z Nowego Targu i Alicja Stanisława Trembecka z ŁĄCKA (2);

Piotr Edward MASTALSKI ze Szlachtowej i Zuzanna Karolina BABIK z Maszkowic (3);

Kamil WNĘK z Maszkowic i Natalia WNĘK z Maszkowic (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Co roku 25 sierpnia wiele osób jedzie do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. By to ułatwić organizujemy autokary z naszej parafii. W programie czas na prywatną modlitwę oraz udział we Mszy Świętej na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Będzie także możliwość dołączenia do gr. 19 na postoju na ul. Hektarowej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy kościele w Łącku. Koszt 80 zł., zapisy w kancelarii parafialnej. Pielgrzymów, którzy wybierają się na całą pielgrzymkę zachęcamy by zapisali się na powrót na autokary organizowane przez naszą Parafię (mamy dla nich rabat, koszt biletu to 50 zł). Organizujemy także autobus, który zawiezie pielgrzymów do Tarnowa na rozpoczęcie pielgrzymki w dniu 17 sierpnia (koszt 20 zł).

INFORMACJA

Fundacja edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii wraz z diecezjalną Fundacją „Auxilium” zapraszają rodziców, dzieci i młodzież do podjęcia wakacyjnego detoksu cyfrowego. Zasadniczym celem programu jest odtrucie po nadmiernym korzystaniu z urządzeń ekranowych oraz zbudowania nowych (zdrowych) nawyków używania nowych mediów, zmiany zachowań ryzykownych oraz pierwszych kroków do wyjścia z uzależnienia. Bliższe informacje można znaleźć na stronach internetowych: zatroskani.plarka.1815.pl oraz na plakacie. We wtorki i czwartki lipca rodzice, którzy chcą uzyskać wsparcie w zmianie ryzykownych zachowań, związanych z korzystaniem przez dzieci i
młodzież z wysokich technologii, będą mogli skorzystać z bezpłatnych, telefonicznych konsultacji z psychologiem (szczegółowe informacje na plakacie).

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Wójt Gminy Łącko w porozumieniu z Polską Spółką Gazowniczą – Oddział w Krakowie, zapraszają na spotkanie w dniu 5 lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku. Podczas spotkania zostaną przedstawione zasady przyłączenia się mieszkańców do realizowanej aktualnie sieci gazowej na terenie miejscowości Łącko i Czerniec.

W dniu 06.07.2022 (środa) od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „KLAG-MED” w Łącku 662 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, WSG nerek, USG Płuc, USG stawów, USG piersi oraz USG serca. Badania są odpłatne. Bliższe inf. w przychodni.