Ogłoszenia parafialne – 11. Niedziela zwykła – 13.06.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 25. XI Niedziela zwykła – 13.06.2021

Intencja ewangelizacyjna (Piękno małżeństwa): Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Intencja parafialna: Módlmy się za rodziny z naszej parafii, zwłaszcza te, które przeżywają różnego rodzaju trudności.

 

Komunikat Bp Andrzeja Jeża na Diecezjalne Święto Rodziny 2021 

Drodzy Diecezjalnie!

Święta Rodzina z Nazaretu niezmiennie jest wzorem i inspiracją dla każdej rodziny w budowaniu trwałych relacji, wartości pracy i tworzenia przestrzeni miłości dla okazywania sobie wzajemnego szacunku. Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok św. Rodziny i Rok św. Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina.

         Pragnę więc zaprosić Was na Diecezjalne Święto Rodziny, które będziemy przeżywać w całej diecezji 20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą nas w Starym Sączu, gdzie na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

         Drogie mojemu sercu rodziny!

 Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości wynikającej z możliwości  ubogacania się nawzajem swoją realną obecnością.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne – dach.
 2. We wtorek (15 czerwca) przypada 9 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
 3. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

– czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

– niedziela – Diecezjalne Święto Rodzin. Centralne uroczystości odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu papieskim.

 1. W sobotę, 19 czerwca, w Kapliczce na Byniowej zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Byniowej (z Czerńca i Zabrzeży) z prośbą o błogosławieństwo Boże, zachowanie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie ks. Maksymiliana Marcia. Dziękujemy za głoszone Sowo Boże i specjalne błogosławieństwo prymicyjne. O godzinie 12.00 ks. Maksymilian odprawi swoją pierwszą Mszę św. w naszej parafii. O godz. 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo i procesja fatimska ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo poprowadzi ks. Maksymilian Marć. Ks. Prymicjantowi życzymy obfitości Bożych łask, światła Ducha Świętego, oraz opieki Matki Bożej w całej posłudze kapłańskiej.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez całą Oktawę Bożego Ciała uczestniczyli w procesjach. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy nosili baldachim, feretrony i chorągwie, pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, ich rodzicom i wszystkim którzy zbierali dla dzieci kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i Liturgicznej Służbie Ołtarza.
 4. Przez cały czerwiec zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.45.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne:

Ofiary na cele inwestycyjne: Łącko nr: 79, 106B, 168, 586, 685;

Krzyż: Łącko nr: 106B

Caritas: ofiara anonimowa.

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Kulig z Czerńca. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 2. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Patryk Franciszek WYSOPAL z Zagorzyna i Karolina Klaudia STAPKOWICZ z Maszkowic (3);

Szczepan ĆWIKOWSKI z Łącka i Kinga RACOŃ z Wielopola (3);

Michał Józef WLEZIEŃ z Zagorzyna i Agnieszka Maria SOPATA z Łącka (3);

Błażej BRZECZEK z Łącka i Iwona CIESIELKA-BRZECZEK z Łącka (3);

Wojciech Jerzy ZYGADŁO z Łącka i Aleksandra Maria DUTKA z Męciny (3);

Eugeniusz TOKARZ z Maszkowic i Sylwia Edyta KAŁUZIŃSKA z Maszkowic (3);

Kamil Robert MIKOŁAJCZYK Z Tylmanowej i Justyna Zofia LIPIEŃ z Łącka (3);

Mateusz Zbigniew BEDNARZ z Woli Kosnowej i Magdalena TOKARZ z Maszkowic (2);

Kamil KWIECIŃSKI Z Piaseczna (rodem z Nowego Sącza) i SABINA Barbara MAJEWSKA z Piaseczna (rodem z Łącka) (2);

Kamil Kacper ZACHWIEJA ze Szczawnicy i Katarzyna Alicja KURNYTA z Czerńca (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

OGŁOSZENIE Wójta Gminy Łącko

W związku z wystąpieniem gradobicia, które lokalnie spowodowało straty w uprawach, głównie w sadach i plantacjach owocowych uprzejmie przypominam o możliwości składania wniosków o oszacowanie powstałych szkód. Wnioski powinny być złożone do dnia 15 czerwca 2021 r. na odpowiednich formularzach dostępnych na stronie internetowej oraz w siedzibie Urzędu Gminy Łącko.

Przypominam również o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, który trwa do 30 września 2021 r. Udział w nim jest obowiązkowy i można go dokonać w postaci tzw. samospisu internetowego lub podczas wywiadu z rachmistrzem spisowym, który skontaktuje się z Państwem telefonicznie. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.spis.gov.pli w Urzędzie Gminy.