Ogłoszenia duszpasterskie.

www.parafia.elacko.pl

5 Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018

Intencja ogólna:          Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

1. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to również odpust w kaplicy na Szczereżu. Zapraszamy na Mszę świętą odpustową o godz. 18.00, którą odprawi i kazanie wygłosi Zdzisław Socha, proboszcz w Kiczni.

1. Jutro również swoje imieniny będzie obchodził Prałat Józef Trzópek. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkich Bożych łask. Serdeczne życzenia składamy również wszystkim, którym patronuje św. Józef.

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa
  • dla wszystkich – piątek        o godz. 17.30
  • dla młodzieży – piątek        o godz. 19.30
  • dla dzieci ze Szkół Podstawowych – sobota       o godz. 16.00
  • w kaplicy w Szczereżu – piątek        o godz. 17.30
  • Kalwaryjska Droga Krzyżowa – niedziela o godz. 14.00
  • Gorzkie Żale – niedziela o godz. 15.00
  • w kaplicy w Szczereżu – niedziela po Mszy o godz. 11.15

1. Msze święte w niedziele Wielkiego Postu w Łącku: 00, 9.00, 10.30, 12.00 i po Gorzkich Żalach około godz. 16.00.

Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 18.00! Nie będzie również niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. W sobotę (24 marca) zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Celestyny Faron na adorację Najświętszego Sakramentu (godz. 17.00), podczas której będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Zapraszamy również na Mszę świętą wieczorną.

1. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Uroczyste poświęcenie palm i procesja rozpocznie się przed kościołem o godz. 45. Po niej Msza święta, a na zakończenie konkurs na najpiękniejszą palmę. Na Szczereżu uroczysta liturgia rozpocznie się o godz. 11.00 przed kaplicą. Składka w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się również parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dr Józef Partyka, dyrektor poradni specjalistycznej „Arka” w Diecezji Tarnowskiej. Bardzo prosimy zapoznać się z programem rekolekcji, który jest zamieszczony na stronie internetowej parafii.

1. W Niedzielę Palmową w Tarnowie odbędą się uroczystości związane z XXXIII Światowym Dniem Młodych. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w tym święcie. Autobus z naszej parafii wyjedzie o godz. 8.00.

1. Duszpasterz Nauczycieli zaprasza wszystkich nauczycieli z naszej parafii na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli, który odbędzie się 27 marca (wtorek) o godz. 17.00 w Czarnym Potoku.

1. W środę spotkanie Akcji Katolickiej po wieczornej Mszy świętej.

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę oraz na kwiaty z rejonów Osiedle za Blokiem, ul. Berlinga, Rola-Kopytówka, Zyndrama i ulice przyległe.

1. W zakrystii są do nabycia wielkanocne baranki i paschaliki w cenie 5 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc biednym przez Caritas.

1. Zapowiedzi przedślubne:
  • Dariusz POLACZEK z Blachowni – Daniela DEMSKA z Łącka
  • Andrzej ĆWIK z Mordarki – Sabina ZBOZIEŃ z Czerńca
  • Marek SOPATA z Kiczni – Monika JAWOR z Kiczni
  • Franciszek WALKOSZ z Łącka – Marzena ŻELAZKO z Gostwicy
  • Witold KOZA z Brzyny – Kinga POPARDA z Brzyny
  • Mateusz MAJERSKI ze Szczereża – Iwona GARGULA z Żeleźnikowej W.
  • Jan TOMASIAK z Przysietnicy – Paulina PYRDOŁ z Maszkowic

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jakuba Ochodę z Łącka. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

1. Fundacja Rozwoju Regionów poszukuje osób młodych do projektu „Reintegracja/Aktywizacja – kompleksowy program wsparcia osób młodych z powiatu nowosądeckiego”. Oferuje płatne staże i szkolenia zawodowe. Więcej informacji znajduje się na plakacie lub stronie
    f-rr.org.