XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019

Intencja ewangelizacyjna:      Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratorium humanizacji”

1. Przeżywamy dziś 21 Niedzielę zwykłą. W naszej diecezji jest to „Niedziela Synodalna”.

1. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek; uroczystość NMP Częstochowskiej

– wtorek; św. Moniki

– środa; św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

– czwartek; męczeństwo św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

1. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie w sobotę 31 sierpnia od godziny 17.00. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w tym dniu czynna będzie tylko rano od 7 do 8.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom 37. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę za trud pielgrzymowania i pamięć w modlitwie o nas wszystkich.

1. Decyzją księdza biskupa od jutra w naszej parafii rozpoczną pracę: ks. Rafał Płaczek (dotychczasowy wikariusz parafii Mikluszowice) oraz
    ks. Włodzimierz Chwałek (dotychczasowy wikariusz parafii Stróże). Nowym księżom wikariuszom życzymy wiele łask Bożych, sił i wytrwałości w pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na renowację zabytkowej kapliczki na cmentarzu w Łącku. Suma zebranych ofiar wyniosła 11 976 zł (jedenaście tysięcy dziewięćset siedemdziesiąt sześć złotych), co pozwoli częściowo sfinansować prace przy kapliczce.

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Owocobrania, które rozpocznie się uroczystą Mszą świętą w oprawie góralskiej o godz. 10.30.

1. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi.

1. Strażacy OSP w Łącku serdecznie zapraszają na obchody 130-lecia powstania OSP w Łącku. Jubileusz rozpocznie uroczysta Msza święta w naszym parafialnym kościele dzisiaj o godzinie 14.00, a następnie druhowie zapraszają na Rynek, gdzie odbędzie się uroczysty apel, po nim defilada pododdziałów. Strażakom serdecznie gratulujemy Jubileuszu.

1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności ś.p. Krystyna Faron (lat 69) z Łącka oraz ś.p. Michał Opyd (lat 77) z Łącka. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie…

1. Intencje pogrzebowe:

śp. Władysław Piksa              1-30.09.2019       ks. Łukasz Szkarwat (W-wa)

śp. Władysław Piksa              1-30.09.2019    ks. Lucjan Bartkowiak (Kraków)

śp. Władysław Szczepaniak  1-30.09.2019       ks. Szymon Pietryka (RPA)

śp. Jadwiga Kowalczyk          1-16.09.2019       ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

śp. Krzysztof Biel                     1-30.09.2019       ks. Tomasz Pękała (Olsztyn)

śp. Krzysztof Biel                     1-30.09.2019     ks. Stanisław Tokarski (Tarnów)