Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019

Intencja ewangelizacyjnaAby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratorium humanizacji”

 1. Przeżywamy dziś 19 Niedzielę zwykłą. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie wszystkich uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– w środę; św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

– w sobotę; św. Jacka, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie księdzu Proboszczowi Jackowi, składamy najlepsze życzenia

 1. W najbliższy wtorek tj. 13 sierpnia przypada „Nabożeństwo fatimskie”. Msza święta rozpocznie się o godzinie 19.00

i poprzedzona będzie godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. Mszy świętej przewodniczył będzie oraz kazanie wygłosi ks. prałat Władysław Zązel, wieloletni kapelan Związku Podhalan, wielki krzewiciel wesel bezalkoholowych, obecnie emeryt rezydujący w  parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Na Mszę świętą i procesję zapraszamy wszystkich parafian oraz przyjezdnych gości. Po Mszy świętej ruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej na nasz cmentarz parafialny, by tam modlić się za bliskich zmarłych. Uporządkujmy groby, zapalmy świece. Zechciejmy poświęcić ten czas na modlitwę różańcową, odpowiadając na wołanie Matki Bożej
z Fatimy o modlitwę wynagradzająca za grzechy. Przynieśmy ze sobą lampiony. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji. Do niesienia figury oraz odmawiania poszczególnych dziesiątków różańca prosimy członków Róż: 13, 14, 15, 16 oraz 17-ej. 

 1. W czwartek (15 sierpnia) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość obowiązkowa. Zapraszamy na Msze święte odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie ziół. Msza o 10:30
  w oprawie góralskiej.

O godz. 15.00 na Górze Zyndrama będzie sprawowana Msza święta, podczas której w szczególny sposób chcemy polecać wszystkich mieszkańców Maszkowic, wypraszając potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Chcemy również podziękować księżom wikariuszom, którzy decyzją księdza biskupa otrzymali nowe placówki: ks. Konradowi Kupcowi za sześć lat pracy w naszej parafii (został skierowany do parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie) oraz ks. Pawłowi Przybyło za pięć lat pracy w Łącku (został skierowany do parafii pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu). Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólna modlitwę, a mieszkańcom Maszkowic już dzisiaj dziękujemy za przygotowanie całej uroczystości i zaproszenie dla wszystkich na poczęstunek po Mszy świętej

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary zebrane w zeszłą niedzielę. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie renowacji zabytkowej kapliczki na naszym parafialnym cmentarzu. Informujemy, iż dzięki staraniom parafii oraz Urzędowi Gminy Łącko udało się już uzyskać na ten cel 14 000 zł. Pieniądze te pochodzą z projektu „Kapliczki Małopolski 2019” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
 2. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na cele parafialne z numerów: 166, 341, 782, 111 – Łącko.
 3. Informujemy, iż w dniach 17 i 18 sierpnia 2019 roku odbędzie się 3.Sądecka Watra Archeologiczna. Zapraszamy do udziału osoby zainteresowane archeologią Karpat
  i turystyką kulturową. Zachęcamy zwłaszcza do zwiedzania stanowiska archeologicznego na Górze Zyndrama w Maszkowicach pod fachową opieką kierującego wykopaliskami dr hab. Marcina Przybyły, a także do udziału w prelekcji
  i prezentacji znalezisk, które będą miały miejsce w dniu 17 sierpnia tj. w najbliższą sobotę w Sali teatralnej Domu Parafialnego w Łącku.
 4. Żołnierze 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK i władze samorządowe zapraszają na „Odpust partyzancki” który odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia w Szczawie. Program znajduje się w gablocie.
 5. Stowarzyszenie Promocji Tradycji i Kultury Ludowej „Kiyrpecki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Łącku zapraszają na II edycję „Potycek góralsko- lachowskich”, które odbędą się 18 sierpnia na amfiteatrze. Rozpoczęcie o 14:30. Szczegóły na plakatach.
 6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego. W tym numerze m.in. artykuł o sile modlitwy pielgrzymów i o cudzie na misjach w Afryce. Dołączona jest także płyta
  z najbardziej znanymi polskimi pieśniami patriotycznymi.

 

 1. Intencje pogrzebowe:

śp. Jerzy Szczypta 11.08. – 18.08. ks. Maksymilian Park (Częstoch.)  

śp. Stanisław Ząbek 11.08. – 18.08. ks. Marek Kujawski (Radom)

śp. Stanisław Ząbek 11.08. -18.08 ks. Mariusz Bakalarz (Częstoch.)

śp. Maria Sopata 11.08 – 13.08 o. Paweł (Ukraina)

śp. Maria Sopata 11.08. -18.08. ks. Jacek Michalewski (Częstoch.)

śp. Władysław Piksa 11.08 – 13.08. o. Bogdan (Ukraina)

śp. Władysław Piksa 11.08. – 18.08. ks. Piotr Zborowski (Częstoch.)

śp. Władysław Piksa 11.08. – 18.08. ks. Zbigniew Gełdon (Pelplin)

śp. Krzysztof Biel 11.08. – 13.08. o. Świętosław (Ukraina)

śp. Krzysztof Biel 11.08. – 18.08. ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów)

śp. Krzysztof Biel 11.08. -18.08. ks. Lucjan Bartkowiak (Kraków)

śp. Józefa Klag 11.08. – 18.08. ks. Józef Urban (Gdańsk)

śp. Franciszek Zborowski 11.08. – 13.08. o. Romuald (Ukraina)

śp. Franciszek Zborowski 11.08. – 18.08. ks. Franciszek Sikora (Rzeszów)

śp. Franciszek Zborowski 11.08. – 18.08. ks. ks. Ivo Stronckis (Częstoch.)

śp. Franciszek Zborowski 11.08. – 18.08. ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

śp. Franciszek Walkosz 11.08. – 18.08. ks. Robert Wyciech (Częstoch.)

śp. Franciszek Walkosz 11.08. – 18.08. ks. Jerzy Bętkowski (Częstoch.)

śp. Franciszek Walkosz 11.08. – 18.08. ks. Krzysztof Faber (Opole)

śp. Józef Faron 11.08. – 18.08. ks. Stanisław Bukowski (Częstoch.)

śp. Zofia Gromala 17.08 – 18.08. ks. Paweł Przybyło (poza parafią)