Ogłoszenia parafialne – 29. Niedziela zwykła – 17.10.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021

Intencja parafialna: Módlmy się za pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarki, ratowników, personale pomocniczy, wolontariuszy, pracowników aptek i wszystkich zaangażowanych w służbie zdrowia. Módlmy się za rodziny naszej parafii.Intencja ewangelizacyjna (październik), uczniowie misjonarze – Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

 1. Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą.
 2. W następną niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Składka na tacę przeznaczona będzie na papieski fundusz misyjny.
 3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek (18 X) – święto św. Łukasza Ewangelisty; jest to zarazem Dzień Służby Zdrowia;

– wtorek(19 X) – wspomnienie dowolne bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezb. i męcz.;

– środa (20 X) – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

– piątek (22 X) – uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski (z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje u nas abstynencja od pokarmów mięsnych);

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 1. W najbliższą niedzielę przypada 24 dzień miesiąca października. Jest to tradycyjnie dzień Celestyński w naszej parafii. Nabożeństwo Celestyńskie połączone będzie z nabożeństwem Różańcowym. Zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać intencje wpisane do księgi próśb i podziękowań wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. Wszystkich zapraszamy o godzinie 17:00 na adorację, modlitwę różańcową, a po niej na Eucharystię.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia na godz. 17.15. Na Szczereżu Msza św. o godz. 17.00 a po niej Różaniec. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii o przygotowanie rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem. Zachęcamy do odmawiania Różańca wspólnie w rodzinie.

W tym tygodniu zapraszamy:

18 X – 20. Róża Matek im. św. Rity

19 X – 21. Róża Mężów im. św. Józefa

20 X – 26. Róża Matek im. św. Jadwigi Śląskiej

21 X – Grupa Modlitewna ŚW. Ojca Pio

22 X – 27. Róża Matek im. bł. Karoliny Kózkównej

23 X  – Chór Parafialny „Zew Gór”

24 X – Bractwo bł. Celestyny Faron

 1. Przypominamy o uporządkowaniu grobów i ich otoczenia przed 1 listopada. Prosimy, by śmieci wrzucać do kontenera. Obok kontenera jest miejsce wyłącznie na odpady biologiczne (np. trawa, gałęzie, liście). Pamiętajmy również o tradycyjnych formach modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki listopadowe i roczne znajdują się przy drzwiach kościoła. Aby uniknąć pomyłek przy przepisywaniu bardzo prosimy o składanie wypominek w kancelarii parafialnej. Zwyczajowo w wypominkach rocznych wymieniamy rodziców, rodzeństwo, dzieci i współmałżonka, zaś w wypominkach listopadowych także dalszą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Bardzo prosimy, by także roczne wypominki złożyć przed 1 listopada, gdyż wpisanie ich wymaga sporo czasu.
 2. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Rozpoczyna się sezon grzewczy, a koszty ogrzewania są, jak wiecie, coraz wyższe. Prosimy o zgłoszenie się chętnych, którzy podjęliby się zadania poprawienia naszych drzwi do kościoła.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie. Ofiary inwestycyjne – Łącko nr: 562; Czerniec nr: 52. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne. Bóg zapłać za jabłka dla Wyższego Seminarium Duchownego. Można odebrać swoje skrzynki.
 4. Siostry Służebniczki przygotowały Kalendarz na 2022, który jest formą cegiełki na rzecz budowy szkoły średniej dla dziewcząt w Zambii,  w Chamuka (czyt. Ciamuka). Są to misyjne  kalendarze ścienne za dobrowolną ofiarę.
 5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.
 6. Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Jan MOZDYNIEWICZ z Łącka i Laura Stefania SZAFRAŃSKA z Lipnicy Wielkiej (2);

Leszek Józef ŁAZARZ z Łącka i Katarzyna SOBCZAK z Łącka (1);

Daniel Paweł ZABŁOCKI ze Skrudziny i Kinga Teresa CEBULA z Czerńca (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 1. Serdecznie zapraszamy Grupę Modlitewną św. O Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne w czwartek. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa, godz. 18.00 Msza św. Po mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego.

Po spotkaniu zapraszamy do sali katechetycznej na film pt: Wielkość Świętego Michała Archanioła. Film trwa ok 1 godz.

 1. Dziś po każdej Mszy św. oraz w następne niedziele Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzać będzie Znicze Serca w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność Parafialnego Oddziału Caritas.
 2. Spotkania grup parafialnych:
wtorek, godz. 15.00 zbiórka dla ministrantów i aspirantów
czwartek, godz. 16.30 spotkanie DSM
piątek, godz. 19.30 spotkanie Grupy Apostolskiej SKC (uczniowie szkół średnich)
piątek, godz. 19.00 spotkanie chóru parafialnego
sobota, godz. 8.00 zbiórka dla lektorów i kandydatów
sobota, godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów
sobota, godz. 9.00 spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8)
sobota, godz. 10.00 spotkanie dla choralistek
sobota, godz. 11.00 spotkanie Scholki parafialnej
niedziela, godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
środa, godz. 16.00 (Szczereż) zbiórka dla ministrantów
piątek, godz. 17.00 (Szczereż) zbiórka dla lektorów i kandydatów
piątek, godz. 18.00 (Szczereż) spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8) i choralistek
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Michał Gromala (69 lat) z Maszkowic. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…