Nowy Probosz Parafii św. Jana Chrzciciela w Łącku

W dniu 18 sierpnia 2013 roku, podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.30,  naszą parafię objął nowy proboszcz – ks. dr Janusz Paciorek.

Ks. proboszcz pochodzi z parafii p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku w katedrze tarnowskiej z rąk ks. bpa Józefa Życińskiego. Pracował w parafiach: Pustków Osiedle i Nowy Sącz-Matki Bożej Niepokalanej.

Ks. Janusz Paciorek ukończył studia specjalistyczne z zakresu teologii duchowości na UKSW w Warszawie. Następnie pełnił posługę ojca duchownego w tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym. W 2006 roku wyjechał do posługi duszpasterskiej wśród Polaków w Wielkiej Brytanii. Po dwóch latach powrócił do kraju i został mianowany ojcem duchownym a następnie dyrektorem Centrum Formacji Misyjnej
w Warszawie oraz konsultorem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Życzymy ks. proboszczowi wielu łask Bożych i owocnej pracy duszpasterskiej w parafii Łącko.

Szczęść Boże!