Ksiądz Prałat Jacek Miszczak nowym Proboszczem w Łącku

Ksiądz Prałat Jacek Miszczak pochodzi z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie ukończył i święcenia kapłańskie otrzymał w 1992 r. Pracował jako wikariusz w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie-Klikowej, Wszystkich Świętych w Bobowej i Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu. W latach 2000-2008 sprawował posługę jako wikariusz w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. W 2004 r. otrzymał wraz z m.in. ks. Ryszardem Piaseckim, pierwszym dyrektorem wtedy jeszcze Radia Dobra Nowina, nagrodę honorową Uskrzydlony, przyznawaną przez Tarnowską Fundację Kultury. Od sierpnia 2009 roku był dyrektorem Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W sierpniu 2014 roku został mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu. W niedzielę 12 sierpnia o godzinie 10:30 nastąpi uroczyste wprowadzenie Księdza Jacka Miszczaka na urząd Proboszcza w Łącku, którego dokona Ksiądz Prałat Wiesław Majca – Dziekan dekanatu Łącko. Serdecznie zapraszamy.