Ogłoszenia parafialne – 25. Niedziela zwykła – 19.09.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021PDF

Intencja powszechna: Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich, którzy wspierają duchowo i materialnie naszą parafię.

 1. Przeżywamy dziś XXV Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiaj także główne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. Uroczysta Suma o 11.00. Aby umożliwić uczestnictwo w Odpuście nie będzie Mszy św. w kaplicy na Szczereżu o 11.15.
 2. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek (20 września) – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników;

– wtorek (21 września) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

– czwartek (23 września) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 1. W czwartek przeżywać będziemy wspomnienie liturgiczne św. O Pio. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Grupę Modlitewną św. O. Pio z naszej parafii w Łącku oraz wszystkich czcicieli świętego. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza na Różańcu przy relikwiach świętego w intencjach, które można złożyć do skarbony przy figurce świętego pod chórem (podziękowania i prośby). Na zakończenie spotkanie integracyjne w sali katechetycznej.
 2. W najbliższy piątek przypada 24 dzień miesiąca września. Jest to tradycyjnie dzień Celestyński w naszej parafii. Na Nabożeństwo Celestyńskie zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać intencje wpisane do księgi próśb i podziękowań wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. Wszystkich zapraszamy o godzinie 17:00 na adorację, modlitwę różańcową, a po niej na Eucharystię.
 3. W następną niedzielę odbędzie się tradycyjne liczenie wiernych obecnych na niedzielnych Mszach św. i przystępujących do Komunii św.
 4. W przyszłą niedzielę w Domu Katechetycznym o godz. 14.30 dzień skupienia dla narzeczonych. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli w tym tygodniu modlitewne czuwanie w naszym kościele. Prosimy, by podjąć to czuwanie także w tym tygodniu.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie. Inwestycje: Łącko nr: 397, 665.
 7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in., artykuł o aktualnych także dzisiaj objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana.
 8. W zakrystii można jeszcze nabyć „Gościa Extra”, który w całości poświęcony jest nowym błogosławionym. Cena egz. – 10 zł. Są jeszcze Kalendarze Rolników (cena 1 egz. – 25 zł) oraz kalendarze ścienne (cena 1 egz. – 6 zł).
 9. Spotkania grup parafialnych:
wtorek, godz. 16.00 zbiórka dla kandydatów na aspirantów z kl. 3
wtorek, godz. 16.30 zbiórka dla kandydatów i ministrantów
czwartek, godz. 16.30 spotkanie DSM
piątek, godz. 19.00 spotkanie Grupy Apostolskiej SKC (uczniowie szkół średnich)
sobota, godz. 8.00 zbiórka dla lektorów i kandydatów
sobota, godz. 9.00 spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8)
sobota, godz. 10.00 spotkanie dla choralistek
sobota, godz. 11.00 spotkanie Scholki parafialnej
niedziela, godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
środa, godz. 16.00 (Szczereż) zbiórka dla ministrantów
piątek, godz. 17.30 (Szczereż) zbiórka dla lektorów i kandydatów
piątek, godz. 18.00 (Szczereż) spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8) i choralistek

 

OGŁOSZENIA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ:

 1. Koło Gospodyń Wiejskich w Łącku zaprasza na Festyn Rodzinny „Szczepimy się z KGW”. Festyn odbędzie się w sobotę, 25 września w godz. 14.00-19.00 na Rynku w Łącku. Szczegóły na plakatach.
 2. Koło Gospodyń Wiejskich Szczereżanki zaprasza na Piknik Rodzinny “Szczepimy się z KGW”. Piknik odbędzie się w niedzielę, 26 września od godz. 14.00 na Stadionie LKS Górka Szczereż. Na Pikniku będzie dostępny punkt szczepień dla wszystkich, którzy zechcą, a do tej pory z różnych powodów nie zdążyli się jeszcze zaszczepić. Szczepienia będą wykonywane przez lekarz  Barbarę Szczodrowską  jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. W tym dniu zorganizowana będzie również akcja “Pomóżmy Mikołajkowi”. Dochód uzyskany podczas trwania festynu przekazany będzie na rehabilitację Mikołajkowi – mieszkańcowi Szczereża. Będą również różne występy, zabawy i degustacja regionalnych potraw wykonanych przez KGW Szczereżanki.