OGŁOSZENIA PARAFIALNE (14-21.05.2023)

Papieska intencja Za ruchy i grupy kościelne – Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich rolników i sadowników o błogosławieństwo Boże w ich pracy, o zachowanie od klęsk żywiołowych i o urodzaje.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Jest to trzecia niedziela miesiąca – składka na cele inwestycyjne w parafii. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. To dzień imienin naszego Biskupa Diecezjalnego ks. Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie za naszego biskupa diecezjalnego;

– środa, 18 maja – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. To także dzień urodzin św. Jana Pawła II, Patrona Związku Podhalan.

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe). W tych dniach po wieczornej Mszy św. procesja błagalna wokół kościoła do krzyża misyjnego z modlitwą o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.
 1. W czwartek zapraszamy czcicieli i wszystkich chętnych na comiesięczne nabożeństwo do św. o. Pio. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.00 w intencji podziękowań i próśb złożonych przy figurze świętego. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza o uwolnienie i uzdrowienie. Po nabożeństwie spotkanie w Domu Katechetycznym.
 1. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego, jako przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna codziennie przed Mszą św. na zakończenie adoracji.
 1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 1. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele parafialnym odbywają się codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym.
 1. W przyszłą niedzielę wolontariusze działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy (Organizacja Pożytku Publicznego Nr KRS 0000122345) będą zbierać do puszek ofiary przeznaczone na wsparcie budowy budynku mieszkalnego dla niepełnosprawnych intelektualnie w Szlachtowej.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, za dar ołtarza, jakim jest kapa maryjna przeznaczona do nabożeństw maryjnych.
 1. Uczestników oazy dla ministrantów i aspirantów w Bieszczady oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne; Łącko 677. Bóg zapłać za Dar ołtarza dzieci pierwszokomunijnych z Łącka i Maszkowic – 2000 zł.
 1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.
 1. Świętojański Dzień Rodzin w tym roku odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w pomoc w organizacji i przebiegu tej uroczystości. Przygotowane zostały okolicznościowe cegiełki z których dochód zostanie przeznaczony na organizację festynu oraz dofinansowanie parafialnych oaz dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdu na Lednicę. Cegiełki będzie można nabywać po Mszach św. W najbliższym czasie organizatorzy udadzą się także do Przedsiębiorców i Instytucji z prośbą o wsparcie tego wydarzenia. Chcemy zorganizować tradycyjną loterię fantową, dlatego będziemy wdzięczni za każdą najdrobniejszą rzecz ofiarowaną na ten cel. Będziemy wdzięczni także za ufundowanie „nagród głównych.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Wąchała (57 lat) i Janina Rdzawska (91 lat) z Czerńca. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
 1. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Sebastian CZOP z Maszkowic i Maria CZOP z Maszkowic (1);

Daniel LELITO z Maciejowej i Sylwia GIERCZYK z Łącka (1);

Damian Kamil KALINOWSKI z Klęczan i Agnieszka Paulina POGWIZD ze Szczereża (1);

Wojciech KLIMCZAK ze Szczereża i Alina Maria MACIUSZEK z Rogów (2);

Adrian Stanisław POTONIEC ze Szczereża i Beata Weronika ZARZECKA z Płocka (3);

Krzysztof MACIUSZEK ze Szczereża i Edyta ADAMCZYK ze Szczawy (3);

rosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.