Modlitwa i błogosławieństwo „Urbi et Orbi” pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.

Kochani – ważna informacja – proszę przekazać ją wszystkim, którym możecie.

Dzisiaj 27.03.2020 r. o godz. 18.00 będziemy mieli możliwość włączenia się do modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa, którą poprowadzi papież Franciszek. Ojciec Święty udzieli w czasie tego nabożeństwa błogosławieństwa „Urbi et Orbi” całemu światu. Można będzie wtedy uzyskać odpust zupełny.

W celu umożliwienia wszystkim uczestnictwa w tej modlitwie informujemy, że nasza Msza św. z godziny 18.00 zostanie przeniesiona na godz. 17.30 (w intencjach z kościoła w Łącku i ze Szczereża). Nasza Msza św. będzie transmitowana przez naszą stronę internetową, a po niej zapraszamy do włączenia się do modlitwy z papieżem Franciszkiem.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do duchowego udziału w tym nabożeństwie za pośrednictwem środków przekazu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a na koniec papież Franciszek udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” z możliwością otrzymania odpustu zupełnego.

Rzecznik Episkopatu poinformował, że modlitwa potrwa około godziny. W tym czasie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wysłuchaniu Słowa Bożego, Papież Franciszek poprowadzi medytację. „W tym czasie przed Bazyliką Świętego Piotra będzie wystawiony obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) z Bazyliki Matki Bożej Większej oraz krzyż z kościoła św. Marcelego. Przed tymi wizerunkami Pana Jezusa oraz Matki Bożej rzymianie modlili się w minionych wiekach o ustanie epidemii i zostali wysłuchani”.
Ks. Rytel-Andrianik dodał, że Kościół w Polsce włącza się w papieską modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa – za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za służby medyczne i sanitarne, które w tym czasie z ogromnym poświęceniem niosą pomoc ludziom. Poinformował też, że modlitwa z papieżem Franciszkiem będzie transmitowana na oficjalnym kanele watykańskim na YouTube VaticanNews: https://www.youtube.com/channel/UCShH-YDtaUQH0Zvmg_6bKJQ oraz w TV Trwam i Radiu Maryja, jak również w innych środkach społecznego przekazu.
„Dzięki duchowemu uczestnictwu w modlitwie prowadzonej przez Ojca Świętego możemy doświadczyć wspólnoty i jedności Kościoła na całym świecie w tym trudnym czasie. Bóg jest blisko każdego z nas, kierujmy do niego nasze prośby o pokój w sercu. Bądźmy razem, pomagajmy osobom potrzebującym, szczególnie chorym i starszym, niech nikt nie będzie pozostawiony sam sobie. Wspierajmy organizacje charytatywne, które niosą pomoc. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa określonych przez służby sanitarne. Ich przestrzeganie jest wyrazem odpowiedzialności i chrześcijańskiej miłości bliźniego” – powiedział rzecznik Episkopatu.