Boże Ciało w Łącku

31 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym ciałem. W tym dniu po Eucharystii sprawowanej o godz. 9:00 wzięliśmy udział w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji przebiegała następująco: ulicą ks. Piaskowego w kierunku Zespołu Szkół im. Św. Kingi (przy niej pierwszy ołtarz, który przygotowali mieszkańcy Szczereża rejon Mrówka-Bober); ul. Strażacką (drugi ołtarz na placu przed Unimatem, który przygotowali mieszkańcy Maszkowic rejon od Babików do Czopów); na ul. Kościelną (trzeci ołtarz przy pomniku, który przygotowali mieszkańcy Czerńca rejon od Zabrzeży); w stronę kościoła (czwarty ołtarz na placu kościelnym, który przygotowali mieszkańcy Łącka rejon Dunajcowa). Udział w procesji jest świadectwem naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.