Bierzmowanie – (sobota) 17 kwietnia 2021 r, godz. 15.30 i 18.00

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W związku z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa, został ustalony następujący porządek uroczystości:

godz. 15.30 – uczniowie kl. 8a z Łącka i kl. 8 z Maszkowic;

godz. 18.00 – uczniowie kl. 8b z Łącka i kl. 8 ze Szczereża;

Terminy spotkań w czasie Triduum przed Bierzmowaniem (na które to zapraszamy Kandydata wraz z Rodzicem/Rodzicami) odbędą się w następującym porządku:

kl. 8a (Łącko) i kl. 8 (Maszkowice)

14 kwietnia (środa), godz. 19.00

kl. 8b (Łącko) i kl. 8 (Szczereż)

15 kwietnia (czwartek), godz. 19.00
Spowiedź
kl. 8a (Łącko) i kl. 8 (Maszkowice)

16 kwietnia (piątek), godz. 19.00

Spowiedź
kl. 8b (Łącko) i kl. 8 (Szczereż)

16 kwietnia (piątek), godz. 19.30

 
 

Przypominam, że zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa, „Kandydat do Bierzmowania powinien zachować imię chrzcielne”. Jeśli jednak nie ma on świętego patrona z chrztu, może wybrać sobie imię świętego, który będzie dla niego wzorem dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Osoby, które zostały ochrzczone w innej parafii niż nasza, zobowiązane są dostarczyć także świadectwo chrztu (wyciąg z Aktu chrztu) z parafii w której zostały ochrzczone. Potwierdzenie chrztu jest warunkiem koniecznym do przyjęcia Bierzmowania.

Jeśli Kandydat mieszka na terenie innej parafii, zobowiązany jest dostarczyć również zgodę Proboszcza miejsca zamieszkania na przyjęcie Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii.

Kogo wybrać na Świadka Bierzmowania? Zaleca się, aby świadkiem był ktoś z rodziców chrzestnych. Gdy chrzestni nie mogą, może to być osoba, która jest katolikiem, przyjęła już bierzmowanie i nie ma przeszkód kanonicznych.

Powodzenia w przygotowaniach do Egzaminu Ósmoklasisty!