Ogłoszenia parafialne – 33. Niedziela zwykła – 15.11.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 33. Niedziela Zwykła – 15-11-2020

Intencja powszechna: Módlmy się, aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej.

Intencja parafialna: Módlmy się za młodzież naszej parafii. Módlmy się o błogosławieństwo Boże, o pomyślne i bezpieczne prowadzenie robót związanych z wymianą pokrycia dachowego na naszym kościele.

1. Przeżywamy dziś 33 Niedzielę Zwykłą. Jest to także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy zginęli w wypadkach drogowych, a także o ich bliskich przeżywających dramat rozstania. Sami przede wszystkim pamiętajmy także o roztropnym i zgodnym z przepisami i Przykazaniami Bożymi kierowaniu naszymi pojazdami. Ofiary z dzisiejszej składki przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.
  3. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– środa (18 listopada) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi Ruch Czystych Serc. Pamiętajmy w modlitwie zwłaszcza o naszej młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania;

– piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

– sobota – (21 listopada) wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to także Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Siostrach Służebniczkach, o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Módlmy się o nowe powołania zakonne z naszej parafii.

1. Panu Marcinowi Wnękowi, naszemu organiście składamy najlepsze życzenia z okazji imienin, które obchodził w minionym tygodniu. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy także najlepsze życzenia.
  2. Przez cały listopad kontynuujemy naszą modlitwę za zmarłych. Różaniec z wypominkami za zmarłych – codziennie o godz. 17.15. Bardzo prosimy o zgłaszanie do kancelarii, jeśli ktoś zauważy błąd w nazwisku, imieniu, lub brak zgłoszonych zmarłych na liście.
  3. W ostatnim czasie przyspieszyło tempo prac wykończeniowych w Domu Katechetycznym. Zamontowane zostały główne drzwi wejściowe i drzwi do Sali widowiskowo-teatralnej, zamontowano urządzenia do klimatyzacji, położony został parkiet na scenie, dobiegają końca prace z oświetleniem. W tym tygodniu wykonano docieplenie stropu na Domu Katechetycznym. Docieplenie parafia musi sfinansować z własnych środków.
  4. W poniedziałek rozpoczynają się prace przygotowawcze do wymiany dachu. Firma realizująca projekt przystępuje do postawienia rusztowań. Przez jakiś czas będziemy musieli przystosować się do funkcjonowania w warunkach trwającej na wysokości budowy. Będzie to wymagało bezwzględnego podporządkowania się zasadom bezpieczeństwa, zwracania uwagi na tablice informacyjno-ostrzegawcze i bezwzględnego przestrzegania zakazów. Prosimy, by w tym czasie zwracać uwagę na osoby obce lub postronne, które kręcą się wokół kościoła – reagować samemu i zgłaszać duszpasterzom takie przypadki.

W piątek nastąpi podpisanie odpowiednich dokumentów i formalne przekazanie wykonawcy projektu wymiany dachu placu budowy. W przekazaniu uczestniczyć będą m.in.: Pani Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – Małgorzata Mordarska-Duda, Prezes Firmy BLACHMAN SP. Z O.O – wykonawcy projektu, Pan Jan Dziedzina – Wójt Gminy Łącko, Ks. Proboszcz, oraz przedstawiciele Rady Parafialnej. Istotne momenty z uroczystości podpisania dokumentów będą transmitowane przez naszą parafialną stronę FB.

1. Jak już zapowiadaliśmy, od dzisiaj czytanie wypominków niedzielnych rozpoczynać się będzie na pół godziny przed każdą Mszą św. Czas bezpośrednio przed Mszą św. (ok 10 min) chcemy wykorzystać na krótkie katechezy dotyczące Mszy św., pozostałych sakramentów i prawd wiary.
  2. Informujemy, że Ks. Rafał wraca jutro z kwarantanny (sam na COVID-19 nie chorował). Od Poniedziałku samoizolacji poddał się ks. Prałat. Po otrzymaniu wyników badań poinformujemy parafian. Ks. Prałat do czasu wyjaśnienia sytuacji będzie celebrował Msze św. według wyznaczonych intencji na plebanii.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o przyczynach i formach ostatnich ulicznych protestów oraz próba zmierzenia się z problemem odchodzenia młodzież od kościoła.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne, na budowę Krzyża oraz na cmentarz i ogrzewanie – na tacę, w kopertach i na konto parafialne:

Ofiary inwestycyjne – Łącko nr: 545, 495, 581, 813, 677, 930, 394, 275; Czerniec nr: 4; Maszkowice nr:  40A, 180;

Ofiary na Krzyż – Łącko nr 649, 813;

Ofiary na cmentarz: Łącko nr: : 548, 193, 610, 605, 197A, 557, 740, 626, 111, 70, 26, 170: Maszkowice nr: 83, 6, 40A, 213, 180; Czerniec nr: 41, 4, 62, 35, 120, 3, 99, 151; Szczereż nr: 62, 75, 64;

Ofiary na ogrzewanie: Łącko nr: 581, 468, 1, 650, 891, 519, 605, 813, 677, 171, 143, 930, 145, 118, 285; Maszkowice nr: 40A, 130, 38, 270; Czerniec nr: 4, 117; Szczereż nr: 116, 71, 86, 62, 111, 96, 2, 109, 4, 122, 95, 11, 93, 60, 64, 113, 66. Ponadto jest wiele ofiar anonimowych. Jeśli czyjaś ofiara nie została uwzględniona w podsumowaniu to bardzo prosimy o kontakt poprzez kancelarię. Staramy się prowadzić rejestrację ofiar na bieżąco, ale mogą się zdarzyć opóźnienia, za które przepraszamy.

11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Józef Zasadni, śp. Zofia Piksa, śp. Maria Mrówka ze Szczereża i śp. Jan Jarek z Łącka. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…