Ogłoszenia parafialne.

33-390 Łącko 44; tel. 18 444 62 40

www.parafia.elacko.pl

3 Niedziela Wielkanocna 15 kwietnia 2018

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. Chcemy sobie przypomnieć o wielkiej roli Pisma Świętego w życiu każdego człowieka wierzącego. Słowo, które Bóg kieruje do każdego z nas nie może być nam obojętne. Trzeba wsłuchiwać się w nie i wyciągać wnioski. Trzeba wreszcie nauczyć się żyć w posłuszeństwie Słowu Bożemu. Przecież jest to słowo życia. Znajdźmy więc dzisiaj czas, by wspólnie w rodzinie przeczytać choć fragment Pisma Świętego. Oddajmy przez to cześć Słowu Bożemu prowadzącemu nas do zbawienia.

2. W najbliższą sobotę 21 kwietnia w Tarnowie odbędzie się uroczystość inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Wezmą w niej udział również przedstawiciele naszej parafii. W naszych modlitwach pamiętajmy o wielkim dziele Synodu. Prośmy o światło Ducha Świętego dla naszego Pasterza, ks. bpa Andrzeja Jeża i dla nas wszystkich, abyśmy z otwarciem przyjmowali Boże natchnienia i ożywili naszą miłość do Boga i Kościoła

3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania:

wtorek godz. 17.00 – klasy III Gimnazjum z rodzicami

czwartek godz. 17.00 – klasy VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum

4. Spotkanie Klubu Seniora „Święty Michał” w środę o godz. 15.00.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Mszy świętej.

6. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k/Sanoka. Pielgrzymka odbędzie się 28 kwietnia (sobota). Koszt – 30zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 20 kwietnia. Pielgrzymka nie jest tylko dla członków Akcji Katolickiej. Każdy może w niej wziąć udział.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary do puszek na „Caritas”. Dziękujemy również za ofiary na misje z 22 i 24 Róży. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Zapowiedzi przedślubne:

Jerzy PUSTUŁKA z Maszkowic – Anna ZAGÓROWSKA z Gabonia

Julian PACHUT z Łącka – Małgorzata OBRZUD z Brzyny

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Garncarczyk z Łącka i śp. Marię Lasyk z Maszkowic. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

10. Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku informuje, że w najbliższym czasie firma EMPOL przeprowadzi zbiórkę odpadów wielkogobarytowych, AGD i RTV (takich jak: stare meble, okna, opony, pralki, lodówki, telewizory itp.). Zbiórka odbędzie się według następującego porządku:

23 kwietnia – Łącko

24 kwietnia – Czerniec i Maszkowice

Odpady oznaczone kodami kreskowymi na odpady niesegregowane należy wystawić przy drodze gminnej w dniu zbiórki do godz. 8.00 przed posesją tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie ZGK w Łącku.