22 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 sierpnia 2015

1.  Bardzo serdecznie witamy w naszej Parafii księży: Pawła Przybyło, który jest kapłanem 5 lat i pracował dotychczas w parafiach: w Przecławiu i św. Jana Nepomucena w Bochni; oraz pochodzącego z Krynicy Tomasza Mikosza, który został wyświęcony w maju tego roku. Jest to więc jego pierwsza parafia. Życzymy Księżom światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej, a także wiele radości i satysfakcji z pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.

2.    Kończy się czas wakacji, więc od wtorku Msze święte wieczorne w dni powszednie i niedziele będą odprawiane o godz. 18.00, a adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.17.00.

3.    We wtorek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Msze święte z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego:

• Zespół Szkół im. Świętej Kingi                                – godz. 8.00
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu                          – godz. 8.00 (kaplica w Szczereżu)
  • Gimnazjum                                                                    – godz. 9.00
  • Szkoły Podstawowe w Łącku i Maszkowicach   – godz. 10.00

4.    Spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas” i Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Mszy świętej.

5.    Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – czwartek o godz. 15.30. Zapraszamy również dziewczęta z klas II-V na to spotkanie. Będzie można się zapisać do DSM.

6.    Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza:

• Spotkanie ministrantów                            – poniedziałek o godz. 16.00.
  • Spotkanie ministrantów na Szczereżu – poniedziałek o godz. 17.00.
  • Spotkanie wszystkich lektorów                – poniedziałek o godz. 20.00.

7.    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się zwłaszcza za kapłanów i kleryków pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Zapraszamy na adorację o godz. 18.00.

8.    I piątek miesiąca:

• Spowiedź: w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, w Szczereżu w piątek o 15.30.
  • Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.
  • W piątek gościć będziemy s. Annę Romanowską – elżbietankę. Podzieli się ona z nami swoimi przeżyciami związanymi z pracą misyjną w Boliwii i Paragwaju.
  • Młodzież zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.00.
  • Odwiedziny chorych z Komunią świętych przez wszystkich kapłanów będą w soboty po pierwszym piątku od godz. 8.15.

9.    I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. W sobotę (5 września) o godz. 11.00 w naszym kościele będziemy dziękować Panu Bogu za powołanie zakonne s. Krystyny, która obchodzi 50-lecie ślubów zakonnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na tę uroczystość.

11. Również w sobotę o godz. 17.00 Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto będzie koncertować w Toruniu. Koncert będzie transmitowany przez Telewizję TRWAM i Radio Maryja.

12. Próby parafialnego chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą śpiewać na chwałę Bogu.

13. Bardzo prosimy, by członkowie Rady Szczereża za dwa tygodnie w niedzielę (13 września) popołudniu przeszli po swoich rejonach i zebrali drugą ratę ofiary na odnowienie elewacji kaplicy – po 200 zł od numeru. Widzimy, jak kaplica nabiera eleganckiego wyglądu. Cieszymy się, że prace tak sprawnie przebiegają i mamy nadzieję, że wkrótce będzie już ich zakończenie, a to zawsze wiąże się z zapłatą. Jednocześnie dziękujemy za hojność i wszelką życzliwość.

14. Zapowiedzi przedślubne:

• Michał MALINOWSKI ze Szczereża       –          Mariola KURNYTA ze Szczereża
  • Leszek DZIEDZINA z Łącka                     –          Marzena KAMIŃSKA z Kamienicy

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

15. Intencje pogrzebowe:

• Śp. Stanisław Ząbek     – 30 int. (greg)          – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan)      – 1-30.09
  • Śp. Stanisław Ząbek     – 20 int.                     – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan)      – 1-20.10
  • Śp. Janina Mrówka-Konstanty – 20 int.  – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan) – 21.10-9.11-30.09
  • Śp. Anna Piksińska       – 30 int. (greg)          – ks. Piotr Nowak (WSD)                           – 1-30.09

16. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Piksińską i śp. Gustawa Majdę z Łącka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!