Ogłoszenia parafialne – 6. Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 2020-05-17 – VI niedziela wielkanocna

Intencja ogólna: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła

Intencja parafialna: O deszcz i dobre urodzaje;

1. Przeżywamy dziś 6. Niedzielę Wielkanocną.
  2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni krzyżowe). Od poniedziałku do środy codziennie po porannej Mszy św. procesja błagalna z modlitwą o urodzaje i zachowanie od koronawirusa.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek: 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. z udziałem Związku Podhalan z naszego Oddziału z Łącka o 18.00. Św. Jan Paweł II jest patronem całego Związku Podhalan. Ze względu na ograniczenia zapraszamy wszystkich, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła do duchowego włączenia się w uczczenie naszego Wielkiego Świętego. W tym dniu także wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, pochodzącego z parafii Podegrodzie.
– w piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przygotowującą do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
– w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
– w przyszłą niedzielę z racji 24 dnia miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wieczorną Mszę świętą szczególnie Bractwo bł. siostry Celestyny oraz rodziny kapłanów i sióstr zakonnych. Przez wstawiennictwo naszej błogosławionej będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i w intencjach zapisanych w księdze próśb i łask.

1. Każdego roku w dniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – 24 maja – obchodzimy dzień modlitw za Kościół w Chinach. Polecajmy naszych prześladowanych braci w wierze z Chin opiece Matki Bożej.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W kościele w Łącku codziennie o 17.30, a w kaplicy na Szczereżu o 17.00.
  3. Spowiedź św. codziennie w godzinach 6.00-6.30 i 16.30-18.00.
    Na Szczereżu 16.30-17.00.
  4. Dzisiaj od godziny 14.00 kapłani udadzą się z Komunią św. do tych chorych, którzy mogą wyjść na zewnątrz z domu. Prosimy bliskich, by potwierdzili taką gotowość ze strony chorych i pomogli chorym wyjść przed dom. Do chorych, którzy nie mogą wychodzić kapłani udadzą się w przyszłym tygodniu po uzgodnieniu telefonicznym z bliskimi terminu wizyty.
  5. Według nowych wytycznych sanitarno-epidemiologicznych od dzisiaj, czyli od niedzieli 17 maja w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w naszym kościele może przebywać 79 osób, a w kaplicy na Szczereżu 24 osoby. Bardzo prosimy, aby zajmować w kościele tylko miejsca oznaczone, zaczynając od przodu, niezależnie od tego, jakie miejsce byliśmy przyzwyczajeni zajmować do tej pory. Potrzebne to jest tak duszpasterzom, którzy mają obowiązek dopilnowania zarządzenia, jak i samym chętnym do udziału w nabożeństwie, gdyż pozwala szybko zorientować się, czy jeszcze jest miejsce w kościele.
  6. Prosimy, by rodzice dzieci z klas III którzy nie podali jeszcze informacji, o które prosiliśmy w komunikacie na stronie internetowej, uczynili to jak najszybciej.
  7. Bóg zapłać za ofiary przesyłane na nasze konto parafialne:
    – ofiary na tacę – 880 zł;
    – ofiary na cele inwestycyjne – 400 zł;
    11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
  1. Zapowiedzi przedślubne:

Adam Józef GARNCARCZYK z Kiczni i Magdalena Maria PYRDOŁ z Maszkowic (3);
Rafał Maciej WYROSTEK z Zarzecza i Monika Katarzyna JAWOR z Maszkowic (2)
Mateusz LESZKO z Maszkowic i Anna ŁOMNICKA z Moszczenicy Niżnej (1);
Kamil Antoni KLAG z Czerńca i Barbara Teresa SWĘDZIOŁ z Krzeszowic (1);

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!